Haberler

ABD Adalet Bakanlığı: Maduro Ve Diğerleri 20 Yıldır Suç İşledi, Kripto Paraları Suç İçin Kullandı

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) yayınladığı bir bildiri ile Venezuelalı yöneticilerin ve Cumhurbaşkanı Maduro'nun yasadışı suç faaliyetleri işlediğini açıkladı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yapılan açıklamada Venezuela’da 20 yıldır bazı yöneticilerin suç işlediği, gerçekleri herkesten gizledikleri ve yasadışı suç faaliyetleri işlemeyi sürdürdükleri açıklandı. Venezuelalı üst düzey devlet yöneticilerinin suç işlemesinin önüne geçilmesi için son dönemde Başkan Trump yönetimi çok sert adımlar atarken, bir yandan ise ülkede Maduro ve suçluların tutuklanması için para ödülü koymuştu.

ABD yetkililerince yapılan açıklamaya göre Maduro’nun yakalanıp tutuklanmasına yardımcı olacak herhangi bir bilgi için 15, diğer yetkililer hakkındaki bilgiler için ise 10 milyon dolara kadar ödül verileceği ifade edildi.

Bir süredir etkili olan corona virüsü nedeniyle Venezuela’ya baskıları erteleyen Amerikan yönetimi, bundan sonra göründüğü kadarıyla daha fazla baskı uygulamayı sürdürecek.

Venezuela’ya karşı ABD yönetimi asker kullanmadan ülkede yönetimi demokratik bir sisteme geçirmek isterken, bölge ülkeleri de ABD’ye sonsuz destek veriyor.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Venezuelalı yöneticilerin kripto paraları yasadışı suç faaliyetleri için kullandığını açıklarken, bunun engellenmesi için gerekli tüm adımları da atmaya devam edecek olduklarını bildirdi.

Maduro ise kendisini şu sözlerle savundu:

Donald Trump hükumeti, son derecede sefil ve bağnaz bir tutumla birçok sahte suçlamada bulunuyor. Bu tıpkı 19. yüzyılın ırkçı kovboylarının savaşçı devrimcilerin başına ödül koymasına benziyor. Sen sefil bir insansın Donald Trump! O sadece ırkçı ve ayrımcı davranmıyor, uluslararası ilişkileri de zorba bir biçimde yönetiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu