HaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ABD Adalet Bakanlığı Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi Kurduğunu Açıkladı!

ABD hükümeti siber suçlarla mücadelesine devam ediyor.

ABD hükümeti kara para aklama ve kripto para birimlerinin siber suçlarda kullanılmasının engellenmesi hususunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco Aspen Enstitüsü Siber Zirvesi’nde yaptığı konuşmasında siber suçluların artmasına yardımcı olan finansal platformları devre dışı bırakmak amacıyla “Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi’ni” başlattıklarını söyledi.

Monaca, kurdukları ekip içerisinde siber ve kara para aklama uzmanları ile siber suçlarla ilgilenen savcıların olduğunu ifade etti.

Başsavcı, siber suçluların çoğalmasını ve yaptıkları eylemlerden kar elde etmelerini istemediklerini belirterek devam etti:

Kripto para borsaları geleceğin bankaları olmak istiyor. İnsanların bu sistemleri kullanırken kendilerine güvenebileceklerinden emin olmamız gerekiyor.

İnsanları bu borsaları kullanırken bunları ele geçirebilecek kötüye kullanımın kökünü kazımaya hazır olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.

Ünlü Başsavcı ayrıca ABD hükümetinin belirlediği siber güvenlik standartlarına uymayarak güvenlik ihlallerini bildirmeyen şirketlere karşı sivil yaptırım araçlarını kullanacak “sivil siber dolandırıcılık” girişiminin başlatıldığını da duyurdu.

Monaco “Şirketler, bir ihlali gizlemenin, ortaya çıkarıp bildirmekten daha az riskli olduğu yanılgısıyla çok uzun süredir sessizliği seçmişti. Bu durum bugün değişiyor.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu