Haberler

ABD Başkan Adayı Michael Bloomberg: Kripto Paraları Derhal Düzenleyeceğim!

ABD Başkan Adayı Michael Bloomberg, kendisinin Kasım 2020'de yapılacak başkanlık yarışını kazanması durumunda kripto paraları düzenleyecek olduğunu açıkladı.

ABD Başkan Adayı Michael Bloomberg, kendisinin 2020 yılında yapılacak yeni ABD başkanlık seçimlerinde kazanması durumunda ekonomide neler yapacaklarını açıkladı. Kendisinin 2008’de yaşanan bir küresel ekonomik krizin tekrar yaşanmasını engelleyecek adımlar atacak olduğunu açıklayan Bloomberg, ‘2008’de yaşanan ekonomik krizin gelecekte bir benzerlerinin daha yaşanmasını engellemek için düzenlemeler yapacağım.’ açıklamasında bulundu.

Bugün ABD yönetimi Başkan Trump önderliğinde ABD ekonomisinde ciddi farklar yarattı ve Amerikan ekonomisi geçmiş yıllara göre artık çok daha güçlü durumda. Başkan Trump’ın özellikle ‘Önce ABD’ politikası dolayısı ile ABD ekonomik olarak kendisine rakip olan ülkeleri tek tek sindirmeye başladı. Çin yönetimi ABD’nin isteklerine boyun eğmek zorunda kalırken, Avrupa Birliği ülkelerinin kısa süre içerisinde ABD ile yeni ticaret anlaşmasına başlayabileceği ve ABD’nin istediği yoldan gitmek zorunda kalabilecekleri belirtiliyor.

Yine ABD’nin ekonomik olarak çıkarlarını savunacak olduğunu her fırsatında dile getiren Başkan Trump’a karşı Michael Bloomberg açıklamasında ‘bugün düzenlenmemiş olan kripto paralar, ICO ve Blockchain sektörünü denetleteceğim, bunu hangi kurumun yapacak olduğunu standart ve kalıcı bir zemine oturtacağım’ dedi.

Trump yönetimi yine 1. çıkacak gibi görünüyor

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin ABD vatandaşlarının ekonomisine çok katkısının olduğu ve ABD’li seçmenlerin yeni seçimlerde yine 2. kez Başkan Trump’ı büyük bir oy farkı ile seçebilecek olduğu görüşleri yayılıyor.

Michael Bloomberg, kendisinin Trump’ın politikalarından memnun olmadığını ifade etse de kripto paraları düzenleyecek olduğunu açıklamasının %0.9 oranında bile kendisine katkı sunmayacağı, ABD ekonomisinde Başkan Trump etkisinin ‘baş döndürücü’ olduğu belirtiliyor.

Hatta öyle ki Michael Bloomberg, kripto paraların nasıl vergilendirilecek olduğu konusunda da düzenlemeler yapacak olduğunu açıkladı. Bu kripto para yatırımcılarının kalıcı ve sürekli olarak vergi vermesi anlamına geliyor ve kripto para yatırımcısı kimselerin Michael Bloomberg’e oy vermemesi için bir sebep olarak gösterilmeye başladı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu