Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin’i Etkileyebilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın kararına bağlı.

ABD Başkanı Donald Trump, yakın zamanda FED Başkanı Powell’in istifasını isteyecek ve yeni FED başkanı atanacak. ABD’de bu karar ile birlikte FED başkanı kripto para yönetimi konusunda yapacak olduğu açıklamalar ile kripto para birimlerinin fiyatını yakından etkileme potansiyeline sahip. Kripto paraların geleceğini etkileyebilecek olan kararlar alan FED ve SEC, kripto para birimleri hakkında sürekli olarak yeni çalışmalar ile adından söz ettiriyor.

FED yönetimi, kripto para birimlerinin yakın zamanda ABD için risk olmadığını savunurken, ABD’li yetkililer, kripto para birimlerinin kısa ve uzun vadede riskli olabileceği potansiyeline karşı gerekli önlemlerin alınmasını istiyorlar.

ABD’de yasal olarak kripto paralar resmi olmasa da yasak değil. Bazı yerel eyalet vergileri ödemesi gerekse de kripto para sahipleri vergi ödemesi yapmıyor ve ABD’de istedikleri gibi kripto paraları kullanabiliyorlar. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de yeni FED başkanı tarafından yapılacak olan kripto para açıklamalarının çok önemli olması nedeniyle kripto para fiyatları da yakın zamanda etkilenebilir. ABD’nin yeni FED başkanının kim olacağı ise henüz açıklanmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu