Haberler

ABD: BitConnect mal varlığına derhal el koyun!

Nexo

ABD’nin federal 2 eyalet yönetiminin yetkilileri BitConnect isimli şirketin tanıtımını yapan kişilerin Hindistan’da bulunan tüm varlıklarına el koyulması gerektiğini açıkladı. Hindistan Suçlu Soruşturmaları Departmanı (CID) ile iletişim kuran ABD’li yetkililer, ülkede kripto paralar adı altında işlenen suçların engellenmesi adına ve bazı bir takım nedenler dolayısı ile BitConnect isimli şirketin tanıtımını yapanların mal varlıklarının Hindistan yönetimince acil olarak dondurulması ve el koyulması kararı verilmesi uyarısında bulundular.

Neden durdurulması konusunda basına çok detaylı bir bilgi verilmiyor olsa da kripto para tanıtımları ve Hindistan’da yasal olarak bazı kararların geçerli olmasından dolayı bu şekilde uyarı gönderilmiş olabilecek olduğu, Hint yönetiminin ise bu istek karşısında mal varlıklarını dondurup dondurmayacak olduğunun bilinmediği ifade edildi.

BitConnect’in yerel para biriminin değişim sürecinde fırsat kollayarak değer kaybetmesine sebep olmasından dolayı mal varlıklarının dondurulmasını isteyen ABD’li yetkililer, Hindistan’ın müttefik olduğunu ve müttefik ülkeler ile en üst düzeyde para konusunda çalışmaya devam edecek olduklarının mesajını verdiler. Hindistan yönetiminden ise karar hakkında açıklama yapılmadı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı