Bitcoin

ABD Doları düştü, Bitcoin geriledi

ABD Doları kurunda düşüş yaşanması ve 5.86 TL seviyesine gerilemesi Türk yatırımcıların Bitcoin‘de mevcut yatırımlarının düşmesine neden oldu. Bitcoin sahibi olan yatırımcılar, bir anda gerileyen ve düşüş yaşayan Bitcoin dolayısı ile yatırımcılar bu süreçte 2 bin TL kadar gerileme olduğunu ve bu gerilemenin yatırımcıdan yatırımcıya ve yatırım oranından, yatırım oranına göre değiştiğini şimdiden belirtmeye başladı. Kripto para piyasaları dolar kurunun düşüşünden Türk yatırımcıların nezdinde etkilenirken, (1 BTC = Türk Lirası olarak değer kaybettiği için) normal değer olarak etkilenmiyor.

6.300 dolar seviyesinde

Bitcoin bu dakika itibari ile 6.300 dolar seviyesinde iken, kısa bir süre sonra tekrar dolar kuruna ve kendi normal fiyatına göre yükselebilecek olduğu beklentisi hakim. Yatırımcıların bu konuda çok dikkatli olması ve sadece Bitcoin fiyatını değil, tüm kripto para piyasası ve mevcut dolar kurunu yakından izleyerek karar vermelerinin son derece daha olumlu kazanç için etkili olduğu belirtilmekte. Yatırımcıların dolar kuru düşüşü dolayısı ile panik hali sonucunda satış yapmaları ise asla önerilmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu