Haberler

ABD Doları Fırladı, Vatandaş Dolara Yöneldi

ABD doları bankalarda 7.50 TL seviyesini aşan rakamları gördü.

Dolar tarihin en yüksek rekorunu 7.44 TL seviyesinin üzerine çıkarak kırarken, hükümetten ise henüz bir açıklama gelmedi. Çok sayıda Türk vatandaşı kısa süre içerisinde daha fazla yükseleceği beklentisi ile dolara yönelirken, milyarlarca dolarlık alımdan söz edilmeye başlandı. Hükümetin aldığı adımların yetersiz olduğu, corona virüsü döneminde zaten zorda olan ekonominin daha da fazla açıklar verip küçülmeye başladığına değinen ekonomistler, “dolar kurunda yükseliş devam edebilir” diyor.

Bitcoin yatırımcısı Türk vatandaşları bugün BTC’de yaşanan kayıp sonrasında yönünü dolar kuruna çevirirken, çok sayıda kişinin kısa vadeli dolar alım eyleminde bulunduğu tahmin ediliyor.

Dolar kurunun sürekli olarak artış göstermesi vatandaşı TL varlıklardan uzaklaştırırken, dolar ve diğer riskli varlıklara daha fazla çekiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu