bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerABD Doları Fırladı, Vatandaş Dolara Yöneldi

ABD Doları Fırladı, Vatandaş Dolara Yöneldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dolar tarihin en yüksek rekorunu 7.44 TL seviyesinin üzerine çıkarak kırarken, hükümetten ise henüz bir açıklama gelmedi. Çok sayıda Türk vatandaşı kısa süre içerisinde daha fazla yükseleceği beklentisi ile dolara yönelirken, milyarlarca dolarlık alımdan söz edilmeye başlandı. Hükümetin aldığı adımların yetersiz olduğu, corona virüsü döneminde zaten zorda olan ekonominin daha da fazla açıklar verip küçülmeye başladığına değinen ekonomistler, “dolar kurunda yükseliş devam edebilir” diyor.

Bitcoin yatırımcısı Türk vatandaşları bugün BTC’de yaşanan kayıp sonrasında yönünü dolar kuruna çevirirken, çok sayıda kişinin kısa vadeli dolar alım eyleminde bulunduğu tahmin ediliyor.

Dolar kurunun sürekli olarak artış göstermesi vatandaşı TL varlıklardan uzaklaştırırken, dolar ve diğer riskli varlıklara daha fazla çekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları