Haberler

ABD Doları Ve Euro Karşısında Kripto Paralar Ancak Uzun Yıllar Sonra Başarılı Olabilir

ABD Doları ve Euro güçlüsü iken kripto paraların uzun yıl uğraşması gerek...

ABD Doları bugün tüm dünyayı yöneten ve dünyaya hükmeden bir para birimi ve bunu inkar etmek asla mümkün bile değil. ABD Doları dendiği zaman milyar dolarlık şirketler bile durmak zorunda kalıyor ve ABD Doları kullanmak zorunda olan milyarlarca insan var. ABD Doları kullanımı giderek daha fazla değer kazanıyor ve artıyor. İnsanlar, kripto paralar, o bu, şu demeden ABD Doları satın almaya devam ediyor. Öyle ki Bitcoin satın alan Türk vatandaşlarının büyük bir kısmında da kripto paraları ABD Doları yükseldiğinde değeri artacak diye satın aldıkları biliniyor ve bu giderek daha fazla artan bir ilginin eseri.

Asla Rakip Olamayabilir

Bugün belki birçok kripto para sahibi insan, kripto paraların ABD Doları ve Euro’ya karşı rakip olamayacağı sözlerine kızıyor olsa bile bu bir gerçek olabilir. Tam da bu sebeple ABD’nin ve AB’nin uyarıları sonucunda insanlar kripto para birimlerinin en ufak bir engel durumunda bile yok olabileceğini tartışıyor. Bitcoin ve altcoinler hükümetlere bağlı değil ve aslında asla yasaklanamaz bir sistem. Ancak kullanımı tamamen engellenemese de büyük ölçüde engellenebilir. Peki bugün ABD hükümeti ile AB üyesi ülke hükümetlerinin kripto paraları yasaklaması ve kripto para borsalarını kapatması durumunda nasıl kripto para alınabilir? Hindistan’a bakın. Hindistan’da kripto para almak isteyip bunun için daha fazla para ödemek isteyen insanlar bile eskisi gibi kolay kripto para birimlerini satın alamıyor. Ancak VPN ve benzeri birçok sistem ile diğer ülkelerin kripto para borsalarından kripto para alabiliyorlar. Tüm bunlar kripto para yatırımları hakkında birçok insanın ”eğer hükümetler kripto paraları engellerse bir yol bulur, alırız istedikleri gibi davransınlar” sözlerini doğrular nitelikte. Ancak unutmamak gerekir ki ciddi yasaklamalar dünyadaki kripto para kullanımını çok ciddi oranda azaltabilir.

Bitcoin sahibi insanlar Euro ve ABD Doları karşısında belki kısa ve uzun vadede rakip olabilecek olduğunu düşünüyor olsalar da uzun vadede bile bu pek fazla mümkün olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu