Haberler

ABD Dolaylı Yoldan Hem İsviçre’yi Uyardı, Hem Bitcoin’i İzlediklerini Açıkladı

Washington D.C. yönetimi kripto para birimlerini izlediklerini ve takip etmeye devam etmeyi sürdürecek olduklarını açıkladı.

Trilyon dolarlık Amerikan ekonomisinin karşısında durabilecek bir güç yok. Amerikan ekonomisi sürekli olarak gelişiyor, öyle büyük bir güçten bahsediliyor ki istediği zaman kendi para biriminin değerini düşürebilen ve yükseltebilen bir ülkeden bahsediyoruz. Bu güç Türkiye’de, Çin’de veya Rusya, Singapur, Kanada gibi ülkelerde yok. Dünyanın en büyük ekonomisi tek başına tüm dünya finans sistemini kontrol ediyor, istediği ülkeye yaptırımlar uygulayabiliyor, elindeki nükleer güçten daha etkili olan ekonomik güç ile her istediğini yapabiliyor.

Bu güç aynı zamanda kendisine tehdit oluşturan tüm finans sistemlerinide yakından takip ediyor. Ne kadar fazla insan olabilir, ne kadar fazla Amerikan vatandaşı finansal sistemi kontrol edebilir diye düşünmeden durmak ne mümkün. Ancak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından yapılan açıklamaya göre Washington D.C. yönetimi Bitcoin’i de takip ediyor ve kripto para birimi takibini sürdürmekte kararlı.

Bitcoin’in büyük Amerikan ekonomisine İsviçre’deki bankalar gibi tehdit oluşturmasını istemiyoruz. – ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin

Bu açıklamalar dolaylı yoldan hem İsviçre hükümetine bir uyarı, hem de Bitcoin hakkında ABD’ye meydan okuyanlara bir uyarı niteliğinde oldu. ABD yönetiminin kripto paraları engellemek için tek bir kararname imzalamasının tüm dünya için yeterli olabileceği düşünülüyor.

ABD kripto paraları engellerse kullanım %50’den daha fazla düşer

ABD’nin bugün kripto paralar üzerindeki gücü %50’nin üzerinde ve kripto para piyasasının yarısından daha fazlasının ABD vatandaşlarının varlıklarından oluştuğu biliniyor. Bu da ABD’nin olası bir engel kararında kripto para birimlerinin büyük oranda kullanımının düşecek olduğunu ve insanların kripto para birimlerinden uzaklaşacak olduğunu gösteriyor. Yine de son dönemde ABD kripto para birimlerini engellemek gibi bir karara imza atacak bir ülke değil ve sadece önlemler alarak bu süreci geçebilir. ABD’nin kripto para yasalarını üretmesi de çok yakında gerçek olabilir çünkü giderek artan tehditler Washington D.C.’nin finans uzmanlarını buna zorluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu