BitcoinHaberler

ABD Ekonomisinde Yaşanacak Kayıplar Bitcoin’i Etkileyecek!

ABD ekonomisinde yaşanacak büyük kayıpların kripto para yatırımcı sayısı ve yatırım oranlarını etkilemesi ve piyasa fiyatlarına direkt etkisinin olacağı yönünde değerlendirmeler var.

ABD’li yatırımcılar son dönemde dolar kurunda varlıklarını tutma isteğine sahip iken, bazı ABD’liler henüz kripto para yatırımlarını bozdurmak veya yatırımlarını durdurmak gibi adımlar atmadı. Ancak bu durumun kısa süre içerisinde tam tersine değişmesinin mümkün olabileceğinden söz edenlerin sayısı çok yüksek.

Bitcoin yatırımcısı sayısında düşüş beklenen ABD’de yatırımcılar için bundan sonrasının eskisi gibi olmayabileceği endişesi sürüyor. ABD yönetimine göre ekonomi az hasar alacak ve bu hasar kısa süre içerisinde yeniden fazlasıyla onarılacak olsa da, ülke vatandaşlarının bu konuda yönetim kadar olumlu düşünmüyor olduğunu göz önünde tutan kaynaklar var.

Ancak konuyu gerçek anlamda değerlendirmek gerekirse, şuan tüm dünyada herkes yatırım aracı arayışından önce “can” derdine düşmüş durumda. Bu sebeple içinde bulunduğumuz dönemde bütün değerler gerileme eğilimini sürdürüyor. Goldman Sachs bankasının yaptığı değerlendirmeye göre ABD borsalarında yüzde 30’luk bir gerileme daha beklenirken, ilerleyen günlerde yatırımcıların kayıplarının daha fazla artacağı son derece aşikar.

Her ne kadar insanlar “can” derdine düşmüş olsa da paralarını yatıracak yeni yatırım araçları aramaya devam ediyorlar. İlerleyen dönemde enflasyon ve işsizlik oranlarının tüm dünyada artması beklenirken, altın ve Bitcoin gibi arzı kısıtlı ürünlere ciddi bir talep artışı olabileceğinden söz ediliyor.

Şu anda üzerinde halving baskısı olan Bitcoin, mayıs ayından sonra bu baskıyı üzerinden atmasıyla beraber ciddi yükseliş eğilimine girebilir. Kısa süre içerisinde 3850 dolara düşse bile yükseliş yaşayan BTC, bu süreçte şüphesiz fiyatında toparlama gösteren nadir ürünlerden oldu ve tüm dünyanın ilgisini çekti.

Psikolojik olarak yükselen ürünlere yatırım yapma istediğinin daha fazla olduğu biliniyor. Uzmanlar BTC’deki yükselişlerin 7, 8 bin dolar seviyelerini geçmesiyle beraber ciddi bir FOMO etkisinin tetiklenebileceğini ve tüm dünyadaki yatırımcıların yönünü kripto paralara çevirebileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu