AltcoinBitcoinHaberler

ABD Endekslerinde Satış Baskısı Devam Ediyor, Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Dolardaki yükseliş riskli ürünlerin fiyatını baskılıyor.

Hafta içerisinde ABD ve küresel endekslerdeki satış baskısına rağmen, Bitcoin’in pozitif ayrıştığını gözlemledik.

Bugünkü hareketlere baktığımızda, ABD vadelilerindeki satış baskısının devam ettiğini gözlemliyoruz.

Dow Jones vadelileri %0.73 ekside işlem görmeye devam ederken, S&P 500 ve Nasdaq’da kayıpların %1’in üzerinde olduğunu gözlemliyoruz.

Dolar endeksine baktığımızda 93.800 seviyesinden destek alarak yeniden 94 puanın üzerine çıktığını gözlemliyoruz.

Hafta içerisinde endekslerden pozitif ayrışarak 50.000$’ın üzerinde çıkmayı başaran Bitcoin bugün %2 negatif primle işlem görüyor.

Küresel piyasalarda riskli ürünlerden kaçışın başladığını görüyoruz. Bu noktada Bitcoin diğer piyasalardan pozitif ayrışmaya devam ederse, daha fazla yatırımcının dikkatini çekebilir. Ancak dolardaki yükselişe ne kadar direnebileceğimizi zaman gösterecek.

Altcoinlerde Son Durum Ne?

Markette Bitcoin’in ön plana çıkmasıyla altcoinlerdeki risk iştahının düştüğünü gözlemliyoruz. Bitcoin’in marketteki hakimiyeti bugün %44.3 seviyelerine kadar yükseldi.

BTC hakimiyeti yükselirken, BTC fiyatının düşmesi görmek istemediğimiz bir senaryo. BTC hakimiyetindeki yükseliş ile birlikte major altcoinlerdeki kayıplar %5’lere, diğer altcoinlerdeki kayıplar %10’lara ulaştı.

Bitcoin’in grafiğine kısa vadeli olarak baktığımızda düşen trendini kırmak üzere olduğunu görüyoruz. Trend üstü kapanışlar gelirse sert yükselişler görebiliriz. Trend altında kaldıkça satış baskısı devam edecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu