BitcoinHaberler

ABD Federal Mahkemesi Bitcoin’i Resmen Tanıdı

Mahkeme Bitcoin için "para" dedi.

Bloomberg tarafından bildirilen habere göre cuma günü Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Federal bir mahkeme, Bitcoin’i ABD finansal hizmet kanunu çerçevesinde “para” olarak tanımladığını belirtti.
Federal Mahkeme Bitcoin Ticaret Platformu operatörü Larry Dean Harmon hakkında ticari olmayan para iletmek ve kara para aklamak suçlarından yaptığı yargılama sonuncunda, Bitcoin’i ABD finansal hizmet kanunu çerçevesinde “para” olarak tanımladı.

Baş Hakem Beryl A. Howell ABD’nin Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi için yazdığı yazıda: “Para genel olarak bir takas, ödeme yöntemi veya değer deposu anlamına gelir ve Bitcoin de bunlardandır.” şeklinde bir açıklama yaptı. Federal Mahkeme bu görüşü benimseyerek Bitcoin’i para olarak kabul etti.

Her ne kadar Rusya’da bulunan mahkemeler tarafından Bitcoin para olarak tanımlanmamış olsa da son zamanlarda Avrupa’da bazı mahkemeler tarafından Bitcoin’in “para” olarak tanımlanması ile ilgili benzer kararlar verildiğine şahit olduk. ABD’de yer alan federal bir mahkemenin  Bitcoin’i “para” olarak tanımlamasının da Bitcoin’e duyulan güveni artıracağı gibi yasal statüye oturtulması için de önemli katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu