bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinABD Federal Mahkemesi Bitcoin'i Resmen Tanıdı

ABD Federal Mahkemesi Bitcoin’i Resmen Tanıdı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg tarafından bildirilen habere göre cuma günü Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Federal bir mahkeme, Bitcoin’i ABD finansal hizmet kanunu çerçevesinde “para” olarak tanımladığını belirtti.
Federal Mahkeme Bitcoin Ticaret Platformu operatörü Larry Dean Harmon hakkında ticari olmayan para iletmek ve kara para aklamak suçlarından yaptığı yargılama sonuncunda, Bitcoin’i ABD finansal hizmet kanunu çerçevesinde “para” olarak tanımladı.

Baş Hakem Beryl A. Howell ABD’nin Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi için yazdığı yazıda: “Para genel olarak bir takas, ödeme yöntemi veya değer deposu anlamına gelir ve Bitcoin de bunlardandır.” şeklinde bir açıklama yaptı. Federal Mahkeme bu görüşü benimseyerek Bitcoin’i para olarak kabul etti.

Her ne kadar Rusya’da bulunan mahkemeler tarafından Bitcoin para olarak tanımlanmamış olsa da son zamanlarda Avrupa’da bazı mahkemeler tarafından Bitcoin’in “para” olarak tanımlanması ile ilgili benzer kararlar verildiğine şahit olduk. ABD’de yer alan federal bir mahkemenin  Bitcoin’i “para” olarak tanımlamasının da Bitcoin’e duyulan güveni artıracağı gibi yasal statüye oturtulması için de önemli katkıda bulunacağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları