Haberler

ABD Federal Rezerv Başkanı: Koronavirüs ABD Ekonomisini Riske Atıyor!

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bugün konuşmasında ABD ekonomisinin koronavirüs dolayısı ile yeni risklerle karşılaştığını açıkladı.

Washington, D.C. yönetimi son dönemde koronavirüs için 2.5 milyar dolarlık fonu onaylamış, ABD’nin bazı ülkelere seyahat yasağı uygulamasının ise an meselesi olabileceği yönünde Başkan Donald Trump tarafından açıklama yapılmıştı.

ABD’de yaşanan koronavirüs vakalarından sadece 1 tanesinin iyileşmesinin daha uzun ve zor olduğuna değinen Donald Trump, buna rağmen ABD’nin gerekli tüm önlemlere sahip olduğunu, dünyanın olası bir virüs salgınına en hazır ülkenin onaylı olarak ABD olduğunu açıklamıştı.

Washington, D.C. yönetimi bu konuda sert önlemler alabilir ama…

Powell, alacakları önlemler ve seyahat endişelerinin ABD ekonomisinde yeni risklere gebe olduğunu, bu riskler dolayısı ile gerekli önlemlerin en üst düzeyde alınması gerektiğine işaret etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın sık sık eleştirdiği FED’in bu açıklamasına ise herhangi bir yanıt gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu