Kripto HaberleriHaberlerABD Federal Ticaret Komisyonu, Kripto Para Şirketlerine Soruşturma Başlattı!

ABD Federal Ticaret Komisyonu, Kripto Para Şirketlerine Soruşturma Başlattı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Pazartesi günü yaptığı açıklamada, birkaç kripto para şirketini, reklamlarının aldatıcı veya yanıltıcı olduğu iddiaları üzerine araştırdığını söyledi.

Federal Ticaret Komisyonu (FEC): “Birkaç Kripto Para Şirketini Olası Suiistimaller İçin Araştırıyoruz”

FTC sözcüsü Juliana Gruenwald Henderson Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklarla ilgili olası suiistimaller için birkaç firmayı araştırıyoruz” dedi. Henderson gizli soruşturmalar hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Tüketicileri koruma kurumu, kişilerin reklamlar ya da incelemeler için ödeme aldıklarını açıklamalarını gerektiren kurallar da dahil olmak üzere, reklamda gerçekliği gerektiren yasaları uygulamakta.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da menkul kıymetleri tanıtan kişilerin yapması gereken açıklamalara ilişkin düzenlemelere sahip.

İlgili Haber
ABD Senato Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu:''FTX Çöküşü Bize Bir Uyarıydı!''

SEC bu kuralları, özellikle Kim Kardashian’a yönelik yakın tarihli bir yaptırım eylemi ile kripto alanındaki ünlü reklamlarını engellemek için kullandı.

Kardashian, SEC’in Instagram hesabında uygun bir açıklama yapmadan bir kripto tokenini yasadışı olarak tanıttığı iddialarını kabul veya reddetmemiş, ancak sorunu çözmek için 1.26 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

Yatırımcılar, Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu şirketin çöküşünün ardından, diğer iddiaların yanı sıra yanlış reklam nedeniyle kripto para borsası FTX’e dava açmıştı. FTX kuruluşlarındaki faiz getirili hesaplara para yatıran müşteriler, Tom Brady ve Stephen Curry gibi ünlülerin reklamlarıyla yanlış yönlendirildiklerini ve hesaplarının “kayıtsız menkul kıymetler” olduğunun farkında olmadıklarını iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları