Haberler

ABD Gelir İdaresi’nin Taslağı Ortaya Çıktı: “2020’de Kripto Para İle İlişkiniz Oldu Mu?” Diye Sorulacak!

ABD Gelir İdaresi (IRS) 2020 yılı vergi formlarında yeni soru sormaya başladı.

ABD Gelir İdaresi (IRS) yeni vergi formlarında vatandaşlara 2020 yılı içerisinde herhangi bir kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir bağlantıları olup olmadığını sormaya başladı. Henüz ABD Gelir İdaresi (IRS) tarafından konu ile ilgili bir açıklamaya gerek görülmedi ancak kripto para ile herhangi bir bağlantısı olanların formda doğru bilgiler vermesi istendi ve kripto para birimleri ile ilgili alış, satış ve benzer herhangi bir işlemin doğru işlenmesi gerektiği uyarısı yer aldı.

Kripto para birimleri vergilendirmesi konusunda ABD Gelir İdaresi (IRS) yönetimi henüz kesin bir taslağa sahip değil. Ancak 2020 yılında kripto para ile işlem yapan bazı ABD’liler vergi ödediler ve bu ödedikleri vergileri bazen geri bile alabildiler. Kesin olarak yasal bir taslak olmadığı için ABD’liler bu konuda soru işaretlerine sahip durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu