Kripto HaberleriHaberlerABD halkı kripto paralar konusunda en olumlu düşünen halk

ABD halkı kripto paralar konusunda en olumlu düşünen halk

Takip et

YouGov adlı yabancı araştırma şirketinin ABD’de yaptığı kripto para araştırması dünyada en ekonomik özgürlüğe sahip insanlarının kripto paralar konusunda düşüncelerinin çok olumlu olduğunu gösterdi. 1022 kişi ile birlikte yapılan araştırmaya göre ABD halkının genç nüfusunun %48 kadarlık bir kısmı gelecekte ABD Doları yerine kripto paralara geçebilecek ve kripto paraları kullanmasında sakınca olmayacak olduğunu düşünürken, %50 civarında kısmı ise kripto paralara geçmeyecek olduğunu belirtti.

ABD Doları yerine kripto para kullanabilecek olduğunu belirten insan sayısı 1022 kişi arasından %36 oranında kalırken, ABD Dolarını terketmeyecek olduğunu belirtenlerin sayısının fazlalığı dikkat çekti. Dünyanın tek değer kaybetmeyen para birimi olması ve sürekli birçok ülkenin para birimi karşısında yüksek değer kazanıyor olması dolayısı ile ABD Doları Amerikan vatandaşları için en güvenilir para birimi olarak görülüyor ve hatta tüm dünya en güvenilir para birimi olarak ABD Dolarını görüyor.

ABD Doları alternatifi kripto paralar olamaz!

Bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in ABD düşmanı ve rakibi bir ülke olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında ”istesek de istemesek de dünyanın en değerli ve dünya ekonomisini ilk baştan beri finanse eden ve küresel sistemi yöneten para birimi olması bu şekilde devam etmesi gerektiğini doğruluyor ve ABD Dolarının gücü dünyanın en yüksek gücüne sahip.” benzeri açıklamaları da ABD Dolarına alternatif olamayacak olduğunu gösteriyor.

Siyasi olarak bazı ülkelerin yöneticilerinin ABD düşmanı lider tavrı göstermesinden hemen sonra o ülkelerde ekonominin istenmez bir şekilde çökmeye başlaması ve ülke ekonomisinin büyük oranda çöküş yaşaması ise ABD Dolarının gücünü ve küresel dünyanın ABD Doları dışında para birimlerine yatırım yapmayacak olduğunu ve yatırımlarının ABD Dolarında kalacak olduğunu gösteriyor.

Türkiye’de ise bir takım nedenler dolayısı ile ABD Doları konusunda olumsuz hava olmasına rağmen siyasilerin dahi kripto para yatırımı, Euro veya altın yatırımı yerine ABD Doları yatırımı yapması doların gücünün çok yüksek olduğu ve kendisine alternatif olmadığını doğruluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları