Haberler

ABD Hazine Bakanı Yatırımcıları İkna Etmeye Çalışıyor

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün yaptığı açıklamada yatırımcıları piyasalardan kopmamaya ikna etmeye çalıştı.

Kripto paralar, petrol, finans piyasaları, borsalar ve daha birçok alanda ekonomik düşüş var. Teknoloji şirketinden gıda üreticisi şirketlere kadar birçok şirket değer kaybederken, bugünlerde yaşanan bu değer düşüşlerinin tüm dünyayı büyük bir ekonomik krize götürebilecek olduğu tahmin ediliyor. Çok sayıda ülke bütçe açıklarının daha fazla artacak olduğunu, merkezi hükümetin kontrolünde olmayan ancak devletin kasasında olan paraların merkezi hükümet tarafından daha fazla kullanılacak olduğu yönünde tehditler ile karşı karşıya.

Bazı ülkelerin merkez bankası kasasında yer alan rezerv paralardan kullanmak zorunda kalabilecek oldukları, ülkelerin ciddi bir ekonomik tehdit ile karşı karşıya oldukları bu dönemde ciddi sorunlar yaşayabilecekleri belirtiliyor.

Steven Mnuchin, bugün yaptığı açıklamada ise ABD ekonomisinin birkaç ay yatırımcılar için alım fırsatı doğurduğunu, bu düşüşlerin büyük ve eşi benzeri görülmeyen az rastlanan alım fırsatlarına gebe olduğunu belirterek yatırımcıların borsalarda ve finans piyasalarında daha fazla yatırım yapmasını önerdi.

ABD’nin bu krizden birkaç ay sonra çok daha güçlü çıkacak olduğunu iddia eden Mnuchin, yatırımcıların yatırımları kesmemesi önerisinde bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu