HaberlerKripto Para

ABD Hazine Bakanlığı, Anonim Kripto Para Cüzdanı Regülasyonuna Dair Açıklama Yaptı!

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, anonim kripto para cüzdanlarının denetlenmesi hakkında açıklama yaptı!

ABD Hazinesi, kontrolsüz (unhosted) kripto para ve Bitcoin cüzdanlarını kimin denetleyeceğini belirlemek için bir kez daha tartışmalı bir öneriyi inceliyor. Ancak Hazine Bakan yardımcısı Wally Adeyemo katıldığı konferansta katılımcılara kripto sektöründe finansal suçlarla mücadeleye yardımcı olacak inovasyonlara izin verileceğini söyledi.

Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, kriptoyu regüle edilen yerlerin dışında anonim olarak saklamanın, bazı insanların yaptırımları ve kara para aklamayı önleme (AML) kontrollerini atlamasına izin verdiğini açıkladı.

“Unhosted Cüzdanlar ile İlişkili Riskleri Ortadan Kaldırmak İçin Çalışıyoruz”

Adeyemo, Consensus 2022 konferansında verdiği bir röportajda “Unhosted cüzdanlarla ilişkili kendine özgü riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz” dedi ve mevcut düzenlemelerin suçlularla ya da yaptırım uygulanan kişilerle yanlışlıkla işlem yapılmasına izin verdiği uyarısında bulundu.

Adeyemo, Consensus 2022 konferansında verdiği bir röportajda “Unhosted cüzdanlarla ilişkili kendine özgü riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz” dedi ve mevcut düzenlemelerin suçlularla ya da yaptırım uygulanan kişilerle yanlışlıkla işlem yapılmasına izin verdiği uyarısında bulundu.

Bakan yardımcısı, konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Unhosted cüzdanlar aslında sadece Blockchain üzerindeki adreslerdir. Bunlara gerçekten kimin sahip olduğunu ve kontrol ettiğini belirlemek zor olabilir ve bu artan anonimliği kötüye kullanma fırsatları yaratabilir.”

Kişisel cüzdan sahiplerine KYC kimlik kontrollerinin uygulanması fikri ilk olarak 2020 yılında dönemin Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından önerilmişti, ancak öneri Biden yönetimi tarafından defalarca ertelendi. Avrupa Birliği’ndeki benzer hamleler ise sektörde inovasyon ve mahremiyeti kısıtladığı gerekçesiyle tepkilere neden oldu.

“Kripto Para Yatırımcıları ve İnovasyoncularıyla Ortaklık Kuracağız”

Adeyemo sözlerine şu şekilde devam etti:

“Gizlilik ihtiyacını ve arzusunu anlıyor ve saygı duyuyorum, ancak fonları yasadışı yollardan taşımak isteyenlerin dijital varlıkları geleneksel varlıklardan daha fazla kullanabilecekleri yollar yaratmadığımızdan da emin olmamız gerekiyor.

Yasadışı unsurların faaliyet göstermesini engellemenin tek yolu yatırımcılarla ve inovasyoncularla ortaklık kurmaktır.”

Bakan yardımcısı, kripto para alanındaki sorumlu kişilerin kendilerine karşı çalışan kişiler değil hükümet ile ortak çalışan kişiler olması için çalışacaklarına dair bir güvence verdi. Ayrıca, kripto sektörüne uygulanacak kuralların inovasyona engel olmayacağına dair de bir konuşma yaptı.

Adeyemo ayrıca Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto kullandığını henüz tespit etmediklerini ancak tespit ettikleri zaman bunun peşine düşeceklerini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu