Haberler

ABD Hazine Bakanlığı: Kuzey Koreli Siber Saldırgan Gruplara

ABD Hazine Bakanlığı raporunda Kuzey Koreli kripto para saldırganı 3 grubu hedef aldıklarını açıkladı.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada kripto paraları hedef alan Kuzey Koreli siber saldırganlar hakkında bazı işlemler yapılacağı ve bunlara karşı ABD Hazine Bakanlığı bünyesinde gerekli adımların bunda sonra atılacak olduğu açıklandı. Kripto para saldırıları ile gündeme gelen 3 farklı siber saldırı grubunun olduğunu ve bunların arasında en etkili olanı olarak Lazarus isimli hacker grubunun olduğunu gösteren raporlar, 3 farklı siber saldırı grubunun bu tür saldırılarının önüne geçilmesi ve bu tür saldırılarda başarılı bile olsa paraları hesaplarına geçirmelerinin engellenmesi için üst düzey çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 3 hacker grubunun adı Lazarus, Bluenoroff ve son olarak Andariel açıklandı. 3 hacker grubunun bu tür siber saldırılarda başarılı olduğu ve bunların bu paraları Kuzey Kore nükleer programına aktardıkları ve büyük çoğunlukla nükleer programın buradan elde edilen paralar sayesinde geliştirildiği açıklandı. ABD’nin Kuzey Kore ile yakın zamanda tekrar başkanlar düzeyinde bir görüşme yapacak olduğu tahmin edilirken Kuzey Kore’nin bu tür ABD tarafından yapılan açıklamalara sık sık tepki gösterdiği ve tehditkar açıklamalarına devam ettiği belirtiliyor.

Kuzey Kore bu paraları genellikle Çin üzerinden aldığı tahmin edilse de Rusya’nın da bir desteğinin olabileceği, tüm bunların ortaya çıkarılmasının kısa süre içerisinde mümkün olmasa da ABD’nin bu saldırıları önleyerek kripto para yatırımcılarının haklarının korunabileceği belirtiliyor.

ABD yönetimi dışında Kuzey Kore ile mücadele edebilecek başka ülkeler olsa da siber saldırganlar konusunda mücadelede ABD’nin dışında Çin ve Rusya’da çok başarılı ülkeler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu