Kripto HaberleriHaberlerABD Hazine Bakanlığı Temsilcisi, "Bankalar Kripto Paralar Yüzünden Mi Batıyor" Sorusunu Yanıtladı!

ABD Hazine Bakanlığı Temsilcisi, “Bankalar Kripto Paralar Yüzünden Mi Batıyor” Sorusunu Yanıtladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazine Bakanlığı’nın iç maliyeden sorumlu müsteşarı Nellie Liang, bu ayın başlarında Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank’ın hızla çökmesine neden olan işlemlerden dijital bilgi sektörünün sorumlu tutulması gerektiğini düşünmüyor.

ABD Hazine Bakanlığı Temsilcisi, Bankaların Batışının Kripto Paralar ile İlgisi Olduğunu Düşünmediğini Söyledi

Liang, Çarşamba günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir oturumunda yaptığı açıklamada, “Kripto paraların her iki iflasta da doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Dijital varlıkların dolaylı bir faktör olup olmadığı sorulduğunda, Signature’ın bu sektörde özellikle aktif olduğunu belirtti, ancak daha fazla ayrıntıya girmedi. Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Martin Gruenberg daha önce senatörlere, Singature’ın mevduat tabanının yaklaşık beşte birinin 2022 sonunda kripto müşterilerine bağlı olduğunu söylemişti.

Ancak kripto endüstrisi ile bu endüstrinin eski gözde bankalarından ikisi arasındaki bu bağlantı, Silicon Valley ve Signature’ın başarısızlıklarını inceleyen iki günlük oturumlarda Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin dikkatini pek çekmedi.

İlgili Haber
Dev Kripto Para Borsasından, SEC Baskısından Kaçmak İçin Yeni Adım Geldi!

Federal Rezerv Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, örneğin SVB ile ilgili sorunun “klasik faiz oranı riski yönetiminden” kaynaklandığını söyledi.

Silicon Valley Bank’ın (SVB) 10 Mart 2023 tarihinde, müşterilerin teknoloji sektörüne hizmet veren kredi kuruluşundan paralarını çekmelerinin ardından çökmesiyle birlikte ABD’de bankacılık krizi patlak vermişti. Banka daha sonra ABD düzenleyicileri tarafından devralınmıştı.

Dünyanın farklı yerlerindeki merkez bankaları 20 Mart 2023 tarihinde ABD dolarının küresel finansal sistemdeki hareketini artırmak ve büyük ekonomileri desteklemek için koordineli bir şekilde harekete geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları