Ana SayfaBitcoinABD Hazine Bakanlığı'ndan Bitcoin Duyurusu Geldi!

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Bitcoin Duyurusu Geldi!

Takip et

Mart 2022’de ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto paralara ilişkin yürütme emri yayımlandı.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

Bu emirlerde ABD’deki düzenleyici kurumlara kripto varlıkların riskleri ve potansiyel faydaları konusunda bir araştırma yapma ve Beyaz Saray’a rapor sunma görevi yüklendi.

Biden’ın emrinin gereği olarak kripto varlıklara yönelik araştırmalarını hızlandıran kurumlar, kamuoyundan yorumlar toplamaya başladı.

Bu konuda son açıklama ABD Hazine Bakanlığı‘ndan geldi.

Bakanlık bugün yaptığı duyuruda kripto varlıkların riskleri ve faydaları konusunda kamuoyundan yorum talebinde bulunurken şu ifadeleri kullandı:

“Bu yorum talebi aracılığıyla Hazine, Biden’ın emrinin 5(b)(i) bölümündeki görevini yerine getirirken halktan yorum talep etmektedir.

Bu yorum talebi ilgili tüm taraflara, ABD’li tüketiciler, yatırımcılar ve işletmeler için dijital varlıkların ve finansal piyasadaki ve ödeme altyapılarındaki gelişmelerin ve benimsenmesinin etkilerine ilişkin veri ve tavsiye sağlama fırsatı sunar.”

Hazine Bakanlığı’nın İç Finansman Müsteşarı Nellie Liang konuya ilişkin şunları söyledi:

“Tüketiciler için dijital varlıklar, daha hızlı ödemeler gibi potansiyel faydaların yanı sıra dolandırıcılık ve dolandırıcılık ile ilgili riskler de dahil olmak üzere potansiyel riskler sunabilir.

Biz bu önemli çalışmayı yürütürken Hazine Bakanlığı kamuoyunun yorumlarını isteyerek Amerikan halkının ve piyasa katılımcılarının uzmanlığından yararlanmaya çalışıyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları