coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizABD Hükümeti Bitcoin Satışına Mı Hazırlanıyor? Süre Daraldı!

ABD Hükümeti Bitcoin Satışına Mı Hazırlanıyor? Süre Daraldı!

ABD hükumeti Bitcoin satma planlarına bağlı kalırsa önümüzdeki 2 ayda, bugünkü değeri 1.8 milyar dolar olan bu BTC’leri satacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere ABD hükümeti Kasım 2020 ile 2022 arasında Silk Road’a, hacker Jimmy Zhong’a ve kripto para borsası Bitfinex hackerlarına bağlı 207.189 Bitcoin‘e el koymuştu.

Bu noktada ABD hükümeti bugüne kadar ele geçirilen Bitcoinlerin %5’inden azı satıldı.

Blockworks’ün haberine göre, geçtiğimiz yılın Şubat ayında ABD’li yetkililer, daha önce Silk Road’a ait olan 9.861 BTC’yi Coinbase’e göndermiş ve satmıştı.

ABD hükümeti bu satışı BTC başına ortalama 21.800 dolar fiyatla gerçekleştirerek 215 milyon dolar gelir elde etmişti.

Satıştan sonra açıklama yapan ABD’li avukatlar, Silk Road’dan geri kalan toplam 41.491 Bitcoin’leri (o zamanlar 1 milyar dolar değerinde ve bugün 1,8 milyar dolar değerinde) önümüzdeki takvim yılında dört parti halinde satmayı planladıklarını söylemişti.

Buna göre avukatların açıkladığı sürenin dolmasına sadece iki ay kaldı.

ABD Adalet Bakanlığı geçen Temmuz ayında da bu Bitcoinlerden 8.200 tanesini Coinbase’e (o zaman 252 milyon dolar, şimdi 350 milyon dolar değerinde) göndermişti. Ancak bu BTC’lerin satılıp satılmadığı şu ana kadar doğrulanmadı ve resmi bir açıklama yapılmadı.

Coinbase’e gönderilen BTC‘lerin satışı yapıldıysa, 4 parça halinde yapılması planlanan satışların bir tanesi tamamlanmış olabileceği anlamına geliyor.

Sonuç olarak ABD hükumeti planlarına bağlı kalırsa önümüzdeki 2 ayda, bugünkü değeri 1.8 milyar dolar olan bu BTC’leri satacak.

ABD hükümeti potansiyel olarak El Salvador, Ukrayna, Butan, Venezuela ve Finlandiya’yı geride bırakarak dünyanın en büyük Bitcoin zulasına sahip bulunuyor. Ancak 2020 yılında 195.000 BTC’ye (8,4 milyar dolar) el koyan Çin hükümeti, elindeki BTC’leri satmazsa ABD’ye rakip olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail