HaberlerKripto Para

ABD Hükümetinin Açıklamaları Kripto Para Yatırımcıları Üzerinde Doğrudan Etkili Oluyor

ABD hükümetinden yapılan her bir açıklama tüm dünya adına önem taşıyor. Ancak yatırımcılar bu açıklamaları daha yakından takip ediyorlar.

Kripto para birimi yatırımcıları bugünlerde yerel yönetimler, merkezi hükümetler ve ABD hükümetinin açıklamalarına özellikle daha fazla dikkat ediyorlar. Yatırımcılar, olası sorunlar ve corona virüsü salgınında son durumun ne olduğunu an be an öğrenmek ve sürecin durumunu bilebilmek istiyorlar.

Bugüne kadar en net veri paylaşımı yapan ülkeler arasında ABD ilk sırada gelirken, özellikle corona virüsü rakamlarını derleyen birçok internet sitesi de ABD merkezli. Tüm bunların yanında ABD vatandaşlarının %56’sından daha fazlasının Beyaz Saray yönetiminin açıklamalarına güvendiği, Ortadoğu ülkelerinde ise özellikle merkezi hükümetlerin açıklamalarından çok Beyaz Saray’ın süreç ile ilgili açıklamalarına güvenildiği tartışması mevcut.

Trump yönetimi süreç konusunda şeffaf davranıyor ama…

Başkan Donald Trump yönetiminin süreci şeffaf yönetiyor olmasına rağmen geç kalmış olduğu, bu sebeple ABD’de bu salgının bu kadar fazla yayıldığından söz edenlerin oranı da aşırı derece yüksek. Ancak Trump yönetiminin Çin’e yönelik “doğru veri paylaş!” uyarısının özellikle bu dönemde önemli olduğu da bir taraftan belirtilmekte.

Yatırımcılar ise dünya finans piyasasını domine eden, tek bir sözle ülke ekonomilerinde darbelere sebep olan ABD hükümetinin açıklamalarının yatırımları için önemli olduğu düşüncesindeler.

Tüm bunlar ise ABD’nin her bir açıklamasının aslında kripto para piyasaları açısından da bu dönemde son derece önemli olduğunu gösteren önemli detaylar olarak gösterilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu