bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerABD İç Güvenlik Bakanlığı'ndan Çok Kritik Kuzey Kore Uyarısı!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’ndan Çok Kritik Kuzey Kore Uyarısı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Washington yönetimi ile Pyongyang yönetimi arasında son dönemde sular durgun gözüküyor olsa da, Kuzey Kore sürekli ABD ve diğer ülkelerin tepkisini çekecek adımlar atmayı sürdürüyor. Kuzey Kore hanedanı Kim Jong-un’un öldüğü veya komada olduğu iddiaları gündemde dururken, ülkede görev değişimi olacağı ve buna karşı hazırlıkların sürdürüldüğü iddiaları da gün gibi ortada.

Ancak henüz kesin olarak Kuzey Kore yönetimi bu iddialara yanıt vermiş değil ve Kim Jong-un henüz kameralar karşısına geçmedi. İddialara göre kalp ile ilgili olarak yaşadığı sorundan sonra komaya giren ve ölen Kim’in, özellikle de bazı yetkilerinin kardeşine devredildiği ve kardeşinin ülkeyi idare etmeye çalıştığı iddiaları yayıldı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı Rapor Yayınladı

ABD İç Güvenlik Bakanlığı imzalı raporda Kuzey Kore merkezli bir siber saldırı grubu olan BeagleBoyz adlı grubun 2 milyar dolarlık bir kazanç sağlayacak kadar güçlü araçlara sahip olduğu, başta büyük kripto para borsaları olmak üzere büyük yatırımcıları ve ATM cihazları ile para transferi sitelerini hedeflediği uyarısında bulunuldu. Bakanlıktan imzalı olarak yayınlanan raporda, özellikle de BeagleBoyz adlı grubun faaliyetlerinin küçük para transferlerinden büyük işletmelere kadar varacak kadar detaylı ve fazla olduğu açıklandı.

BeagleBoyz adlı grubun dünyanın bir başka ülkesindeki ATM cihazlarını bile hedeflediği uyarısında bulunan bakanlık;

BeagleBoyz, geleneksel finans kurumlarının kasasını boşaltmanın yanı sıra, bazen siber saldırı eylemi başına yüzmilyonlarca dolar değerinde olan büyük miktarlarda kripto para birimi çalmak için hareket ediyor ve kripto para birimi borsalarını açık bir şekilde hedefliyor.

Kripto para birimleri, BeagleBoyz’a itibari para birimine dönüştürülebilen geri dönüşü olmayan bir hırsızlık yöntemi imkanı sağlıyor. Kripto para transferlerinin geri alınamaz olması sayesinde bu siber saldırgan grubun çaldığı paralar asla geri alınamıyor.

Açıklamasında bulunuldu.

Milyonlarca İnsanın Ve Şirketin Canını Yakmışlar

Milyonlarca insan ve şirketin canını yaktığı ortada olan siber saldırgan grubun bu kadar güçlenmesinin ardında ne yatıyor merak konusu. Ancak Kuzey Koreli bu siber saldırganların Çinli siber saldırgan gruplar tarafından eğitilmiş olabileceklerine dair çok ciddi iddialar var.

*Kuzey Kore’de internet halk için sunulmuyor ancak siber saldırganlar ve belirli insanlar internete erişebiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları