Kripto HaberleriHaberlerFinansal İstikrarı Gözetleme Konseyi: Bitcoin Finans Sektörünü Tehdit Edebilir

Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi: Bitcoin Finans Sektörünü Tehdit Edebilir

Takip et

Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi tarafından yayınlanan yeni raporda ülkede ve dünyada yaşanan kripto para genişlemesinin bir takım sorunlara neden olabileceği, bu sorunların ise gelecekte daha fazla büyük problemlere neden olabileceği uyarısında bulunuldu. Bitcoin konusunda finansal istikrarı etkileme potansiyellerinin yüksek olduğu ve bu konuda önlemlerin derhal alınması gerektiği ifade edildi.

Rapor kripto para yatırımcılarının sayısının artışı ile finans sektöründe birçok bankanın bu durumdan komisyon açısından olumsuz olarak etkilenme riski olduğuna ve bunu engellemek için harekete geçilmesi gerektiğine işaret ediyor.

Bitcoin gibi dijital paraların bir takım problemlere neden olabileceğini öne süren Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi raporu, yatırımcıların değil ancak kripto paraların tehdit oluşturduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları