Haberler

Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi: Bitcoin Finans Sektörünü Tehdit Edebilir

ABD'de Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi yeni bir rapor yayınladı.

Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi tarafından yayınlanan yeni raporda ülkede ve dünyada yaşanan kripto para genişlemesinin bir takım sorunlara neden olabileceği, bu sorunların ise gelecekte daha fazla büyük problemlere neden olabileceği uyarısında bulunuldu. Bitcoin konusunda finansal istikrarı etkileme potansiyellerinin yüksek olduğu ve bu konuda önlemlerin derhal alınması gerektiği ifade edildi.

Rapor kripto para yatırımcılarının sayısının artışı ile finans sektöründe birçok bankanın bu durumdan komisyon açısından olumsuz olarak etkilenme riski olduğuna ve bunu engellemek için harekete geçilmesi gerektiğine işaret ediyor.

Bitcoin gibi dijital paraların bir takım problemlere neden olabileceğini öne süren Finansal İstikrarı Gözetleme Konseyi raporu, yatırımcıların değil ancak kripto paraların tehdit oluşturduğunu gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı