Haberler

ABD’nin 2019 Sonuna Kadar Kripto Para Yasası Çıkarmayacağı Kesinleşti

ABD'nin bu yıl sonuna kadar kripto para yasası çıkarmayacağı kesinleşti.

Washington DC’de kripto para yasası konusunda bazı tartışmalar olduğu bilinirken, ülkede kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir yasal kanunun 2019 yılında çıkmayacağı kesinleşti. ABD’de bir yasanın çıkması için gerekli onayların alınması gerekiyor ve bu süreç acil durumlar haricinde 6 haftanın üzerinde bir onaya tabii tutuluyor. 4.5 hafta içerisinde herhangi bir kripto para yasasının kongreden geçmesinin imkansız olduğu, Ulusal Acil Durum Planı kapsamında değerlendirilemeyecek olduğu için yeni bir kripto para yasasının 2019 yılında beklenmemesi gerektiği netliğe kavuştu.

ABD’de yasalar gelişigüzel değil, oldukça iyi kontrollere tabii tutularak ve gerekli kontrol sistemleri oluşturulduktan sonra onaylanıyor ve bu sayede ülke yasaları herkes için eşit işliyor. ABD’nin kripto para birimi ile ilgili bir yasayı 2020 yılının ilk 3 ayında çıkarmasına da sıcak bakılmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı