HaberlerKripto Para

ABD Kripto Para Yasasını Tartışıyor! “Hükumet Stabilcoinleri Yasaklayabilecek”

ABD kripto para regülasyonlarını tartışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi Don Beyer of Virginia dijital varlık piyasası düzenlemelerini içeren yasa tasarısı sundu.

Virginia tarafından sunulan “Dijital Varlık Piyasası Yapısı ve 2021 Yatırımcı Koruma Yasası” başlıklı tasarı hükumete bazı sabit paraları yasaklama yetkisini de içeren kapsamlı bir yasal çerçeve sağlayacak.

Tasarının belli başlı amaçları şu şekilde açıklandı:

⦁ Tasarının dijital varlıklar alanında ilk hedeflerinden biri dijital varlık ve menkul kıymetler için yasal tanım oluşturmak

⦁ Yasal çerçeveyi çizdikten sonra dijital varlıkları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kapsamına alarak bunlar üzerinde SEC’e yetki verilmesini sağlamak

⦁ Tasarı şeffaflık ve bildirim ilkelerini odak noktasına alarak dolandırıcılığı azaltmak ve şeffaflığı sağlamak amacıyla Banka Gizliliği Yasası (BSA) kapsamında parasal araçların yasal tanımına dijital varlıkları ve dijital varlık menkul kıymetlerini açıkça eklemek

Tasarı ayrıca Merkez Bankasına dijital doları çıkarması için açıkça yetki vererek dijital dolar çıkarmada tek yetkili kurum olmasının da önünü açıyor. Bunun yanı sıra Hazine Bakanlığına stabilcoinlere izin verme ve yasaklama yetkisi veriyor.

Tasarıyı sunan Temsilciler Meclisi Üyesi Don Beyer of Virginia’ya göre piyasa değeri 1.5 trilyon doları aşan 11.000’den fazla dijital varlığın yanında 20 milyon ile 46 milyon Amerikalının Bitcoin ve diğer dijital varlıklara sahip olduğunu tahmin ettiğini söylüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu