EkonomiHaberlerKripto Para

ABD Kripto Paralar Üzerindeki Vergi Yükünü Artıracak!

ABD altyapı projelerini kripto para vergileri ile karşılayacak.

Bloomberg’in haberine göre Amerika Birleşik Devletleri ülkenin altyapı projelerine finansman sağlamak için kripto vergilerini sıkılaştırmayı planlıyor.

ABD Senatosu bu tasarı ile ulaşım ve enerji altyapısı projeleri için gerekli olan 550 milyar doların bir kısmını kripto vergileri ile finanse edecek.

Kripto para yatırımcıları ve tüccarları üzerindeki vergiler genişletilerek yeni düzenlemeler ile kripto vergilerinden 28 milyar dolar toplanması hedefleniyor.

Senatonun vergi tasarısına göre kripto para ticaretinden komisyon alan borsalar 10.000 doları aşan dijital para birimlerinin transferlerini Amerikan Gelir İdaresi’ne (IRS) bildirmek zorunda kalacaklar.

Yeni kripto vergi düzenlemeleri ile IRS, kripto komisyoncularından daha fazla işlem bilgisi toplayarak kripto para birimlerinde vergilendirme yoluna gidilecek.

IRS yetkilileri kripto para endüstrisinin hükümetten vergi kaçırmaya çalışanların sığınağı haline geldiğini belirtti. Bu bağlamda IRS geçen yıl vergi beyannamelerine ekleme yapmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden ise yaptığı açıklamada her iki tarafın da istediğinin %100’ünü alamadığını belirterek tasarıyı sunan senatoya övgülerde bulundu ve şöyle devam etti:

Pek çok kesim bu tasarı ile finanse edilen bütçe sayesinde yapılacak işlerin uzun vadede ekonomimiz için daha fazla iş, daha yüksek verimlilik ve daha yüksek büyüme anlamına geleceğine inanıyor.

Blokchain Derneği Genel Müdürü Kristin Smith ise firmalara birden çok sorumluluk yükleyen bu tasarının üzerinde iyi düşünülmeden hazırlandığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Zehra

Asparagas habirdir hu ya

YELIZ

Sizlerde söfürün vergileri artiracakmis falan oh ne hala böyle devlryi dedem bile yonetir


Başa dön tuşu