Haberler

ABD Kripto Paralara Dair Ne Düşünüyor?

ABD yönetiminin kripto paralar konusunda yakın dönemde yaptığı açıklamalar tüm kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor. Kripto paralar konusunda ABD yönetiminin düşüncesi bu aşamada müdahale edilmesine gerek olmadığı ve kripto paraların gelişiminin dolar veya ABD için risk oluşturmadığı yönündeydi. Washington yönetimi birebir olarak bu konuda açıklama yapmazken SEC ve ABD Ulusal Rezerv Bankası tarafından yapılan açıklamalarda birçok konu hakkında açıklama yapılmıştı.

Kripto paraları en fazla ilgilendiren ülke konumunda olması ve sürekli kripto para yatırımcılarının arttığı Birleşik Devletler’de yatırımcıların sayısının artmasına paralel olarak daha fazla yaygın hale gelen Bitcoin ülke ve eyalet yönetimlerinin de üzerine yoğunlaşmasına neden oluyor.

Düşünceleri Nötr

ABD yönetimi ve eyalet yönetimlerinin Bitcoin hakkında düşüncelerinin nötr olduğu ifade edilebilir. Eğer ki gelecek yıllarda olası bir durum olmaz ise ve kripto paralar konusunda dünyanın diğer ülkeleri aktif bir şekilde kripto para kullanmaz ise ABD tarafının da bu konuda olumsuz adım atması beklenmez. Venezuela ve İran’ın ABD yönetimini harekete geçirme riskinin olduğunu da hatırlatalım.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu