Kripto Para

Kuzey Kore Ve ABD İlişkilerinin Tekrar Gerilmesi Asya’da Bitcoin’e Talebi Arttırdı

ABD ve Kuzey Kore ''Yılbaşı Hediyesi'' konusundan dolayı gerileyen ilişkiler dolayısı ile Asya'da tehdit seviyesini bir kez daha arttırdı.

Pekin (Çin) yönetimi son aylarda Kuzey Kore ile ilişkilerini yeniden gözden geçirmeye başlarken ABD ve Kuzey Kore heyetleri ise nükleer müzakere masasından kalkmıştı. Kuzey Kore ellerindeki nükleer bombaları vermeyeceklerini açıklarken, bu konuda nükleer meselenin masada olması durumunda ABD ile bir yere ‘varamayacaklarını’ belirtmişti. Kuzey Kore ve ABD yeniden bir kavgaya tutuşurken bu dönemde olan biten ise Asya merkezli kripto para taleplerini arttırdı.

Bitcoin satın alan Çin, Güney Kore ve Japonya vatandaşları varlıklarının özellikle gerilemiş ilişkiler nedeniyle her zaman güvende olacağı ve her zaman yanlarında taşıyabilecekleri kripto para birimlerinde durmasının daha doğru bir karar olacağını düşünmeye başladı.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybına rağmen bazı Asya merkezli kripto para yatırımcıları daha fazla yatırım yapma taraftarı olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu