BitcoinEkonomiHaberler

ABD Piyasaları Kızardı, Bitcoin’de Satışlar Arttı! Gözler Powell’ın Konuşmasına Çevrildi!

ABD piyasaları kriptoyu etkiledi.

ABD’de tüketicilerin ürünlere olan talebini ölçen ve önemli göstergelerden sayılan, perakende satışlar Temmuz ayında %1.1 oranında geriledi. Bir süredir enflasyon tehdidini tartışan ABD’de perakendeye yönelik gelen bu veri endişeleri biraz daha artırdı.

Bunun yanı sıra son günlerde çok primlenen ABD endeksleri bugün %1’in üzerinde bir geri çekilme yaşadı. Haber saatimiz itibariyle Dow Jones -%1.19, Nasdaq -%1.31 ve S&P 500 ise -%1.14’den işlem görüyor.

Piyasaların Afganistan’daki belirsizlikten, artan Covid vakalarından ve Çin ekonomisindeki yavaşlamadan etkilendiği ifade ediliyor.

Dolar endeksi ise %0.56 primle 93.13’ten işlem görüyor. Endekslerde dolar gücünü artırırken piyasalardaki korkunun derecesini ölçen VIX’te %18 oranında arttı.

Tüm bu gelişmeler arasında piyasalar 20.30’da gerçekleşecek olan FED başkanı Powell’ın konuşmasına odaklandı. Powell’ın mesajları yakından takip edilecek.

Küresel piyasalardaki bu dalgalanma Bitcoin’i ve dolayısıyla kripto paralarıda etkiledi. Bitcoin bugün 47.000$’a yükselmesine rağmen, ABD piyasalarının açılmasıyla birlikte 45540$’a kadar geriledi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu