HaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ABD Senatosu Oylamayı Erteledi! Kripto Para Maddesinde Değişiklik Yapıldı Mı? İşte Son Durum!

Senato görüşmelerinden henüz bir sonuç çıkmadı.

Kripto para camiasının merakla beklediği Senato görüşmelerinden elle tutulur bir sonuç çıkmadı. Bildiğiniz üzere Senato hafta sonu Joe Biden’ın 1 trilyon dolarlık altyapı paketini tartıştı. Kripto para severler, senatörler Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis’in sunduğu değişiklik teklifinin onaylanıp onaylanmayacağını merakla beklerken bu konuda bir oylama yapılmadı.

Compound Labs’ın Avukatı Jake Chervinsky, ABD senatosunun yasa ile ilgili tartışmaları sona erdirdiğini ve orjinal metni oylamak üzere salı günü toplanacağını söyledi.

Blockchain Associatioın’dan Kristin Smith ise, “Senato oy birliği ile her şeyi değiştirebilir. Eğer aralarında bir anlaşmaya vardılarsa açıklanmamış bir uzlaşma görebiliriz. Henüz bitmedi.” dedi.

Kripto paraları koruyacak değişiklik teklifinde imzası bulunan Senatör Cynthia Lummis de bir çıkmazda olduklarını ve senatoyu tekliflerini oylama konusunda ikna etmeye çalıştıklarını ifade etti. Lummis, kripto para camiasına seslenerek, “senatörlerinizi aramaya devam edin” mesajı verdi.

Gelinen noktada metnin dilinin değiştirilmesine yönelik değişiklik tekliflerinin oylama aşamasına dahi gelmediğini gözlemliyoruz. Salı günü yapılacak oylama öncesinde bir sürpriz olacak mı takip ediyor olacağız.

*Tasarının orijinal metninde dijital varlık komisyoncularının yatırımcıların kripto para biriminden kazandıkları kazançları açıklamalarını zorunlu kılacak bir hüküm bulunuyor. Metindeki “komisyoncu” teriminin kimleri kapsayıp kapsamadığı tartışılırken, bunun daha geniş yorumlanmasının sektöre büyük zarar vermesinden endişe ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Rıza Yılmaz

İsrail in kripto para konusunda fazlasıyla uzmanlaştığı düşünüyorum zaten onun için de uzmana aramaya gerek olmadığını düşünüyorum


Başa dön tuşu