HaberlerKripto Para

ABD Ticaret Bakanlığı, Biden’ın Kripto Para Başkanlık Emri İçin Harekete Geçti! İşte Detaylar

ABD Ticaret Bakanlığı, Mart ayında Biden tarafından yayınlanan kripto para başkanlık emirleri için harekete geçti.

Perşembe günü yayınlanan bir bildiriye göre, ABD Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Ticaret İdaresi, Başkan Joe Biden’ın Bitcoin ve kripto para konusundaki başkanlık emrine nasıl yanıt verebileceği konusunda kamuoyundan yorum istiyor.

Ticaret Bakanlığının Üstünde Çalıştığı Kripto Para Emirleri Mart Ayında Yayınlanmıştı

Söz konusu başkanlık emri, Ticaret Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve diğer ABD departman ve kurumlarını, dijital varlık sektöründe ABD’nin ekonomik rekabet gücünü artırmak için bir çerçeve oluşturmaya çağırdı. Emir Mart ayında yayımlanmıştı.

Ticaret Bakanlığı, talebinde özellikle ABD dijital varlık işletmelerinin küresel rekabet gücü, geleneksel finansal hizmetler ve finansal kapsayıcılık hususları ile karşılaştırmalar ve teknolojik hususlar ile ilgili geniş bir soru yelpazesinde yorum istiyor.

Yazılı yorumların 6 Temmuz günü Türkiye saati ile 00:00’da ya da daha önce gönderilmesi gerekiyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

Biden’ın yayınladığı başkanlık emrinde şu ibareler yer almıştı:

“Amerika Birleşik Devletleri, tüketiciler, işletmeler, daha geniş finansal sistem ve iklim için riskleri azaltırken inovasyonu destekleyerek bu hızla büyüyen alanda teknolojik liderliğini sürdürmelidir. Ayrıca, demokratik değerler ve ABD’nin küresel rekabet gücü ile tutarlı olarak dijital varlıkların uluslararası katılımı ve küresel yönetiminde lider bir rol oynamalıdır.”

Buna ek olarak yürütme emrinde Biden tarafından şu kararlar alınmıştı:

  • Küresel Finansal İstikrarı koruyun ve Sistemik Riski Azaltın.
  • Dijital Varlıkların Yasa Dışı Kullanımından Kaynaklanan Yasadışı Finans ve Ulusal Güvenlik Risklerini azaltın
  • Küresel Finansal Sistemde ABD Liderliğini Güçlendirmek için Teknoloji ve Ekonomik Rekabet Edebilirlikte ABD Liderliğini teşvik edin.
  • Güvenli ve Uygun Fiyatlı Finansal Hizmetlere Eşit Erişimi teşvik edin.
  • Teknolojik Gelişmeleri Destekleyin ve Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini ve Kullanımını Sağlayın ve olumsuz iklim etkilerini azaltın.
  • ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) keşfedin

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu