Kripto HaberleriHaberlerABD ve İngiltere'den Kripto Para Toplantısı!

ABD ve İngiltere’den Kripto Para Toplantısı!

Takip et

Kripto paraların hızlı benimsenmesi hükümetleri bu konuda yenilikçi adımlar atmaya itiyor.

Bu konuda ABD ve İngiltere bir toplantı gerçekleştirdi.

İngiltere Finansal Yenilik Ortaklığı’ndaki (FIP) Birleşik Krallık ve ABD’li katılımcılar, düzenleyici çalışmalar için 29 Haziran’da bir araya geldi. Toplantının raporu bugün yayınlandı.

Toplantıda katılımcılar kripto para ve dijital varlık ekosistemleri ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulunmanın yanı sıra, kripto alanındaki finansal yenilik konusunda ABD ve Birleşik Krallık finans otoriteleri arasındaki bağları derinleştirmeye odaklandı.

ABD ve Birleşik Krallık yetkilileri kripto paraların yanı sıra, stablecoinlerin ve CBDC‘lerin geliştirilmesini de konuştu.

Toplantıda hem ABD’li hem de Birleşik Krallık yetkilileri kripto sektöründeki inovasyonu desteklemek ve düzenleyici sorunları gidermek için işbirliğini sürdürmeye kararlı olduklarını ifade etti.

“Piyasada yaşanan son olaylar, sabit paraların ve kripto paraların ticaretini, kredi platformlarının dijital varlık ekosistemindeki kilit rolünü ve sağlam sınır ötesi düzenleyici işbirliği ihtiyacını vurgulamaktadır.

Bu bağlamda Birleşik Krallık ve ABD’li katılımcılar, kendi politika ve düzenleyici gündemleri ilerleme kaydettikçe daha geniş kripto para düzenleme girişimleri ve değerlendirmeleri hakkında gelecekteki fırsatları değerlendirdi.

Katılımcılar ayrıca CBDC’ler (merkez bankası dijital para birimi) konusunda da fikir alışverişinde de bulundu.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları