Kripto HaberleriHaberlerABD Ve Kanada'da Bitcoin Karşılığı Çocuk Görüntülerini Satan 4 Kişi Tutuklandı!

ABD Ve Kanada’da Bitcoin Karşılığı Çocuk Görüntülerini Satan 4 Kişi Tutuklandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Adalet Bakanlığı ve Kanada Adalet Bakanlığı son günlerin en iğrenç, en kötü davalarından birisini işledi. ABD ve Kanada’dan 4 yetişkin genç erkeğin çocuklara ait cinsel içerikli görüntüleri karanlık ağ üzerinde oluşturduğu site üzerinden Bitcoin karşılığı satan ve kazanç elde eden kişilerin yakalandığını açıkladı. Karanlık ağ üzerinde çocuklara ait olan cinsel içerikli görüntülerin çok sayıda bulunduğu biliniyor ve bunlara karşı hiçbir hükümet ve devlet önlem alamıyor. Çocukların gerek cinsel görüntüleri para karşılığı, gerek ise çocukların kendisinin bile bu tür olaylar için satıldığına dair iddialar bulunuyor.

12 Temmuz tarihinde ortaya çıkan olayda, yetkililerin 4 yetişkin adamı yakaladığı ve ceza almaları için gerekli süreçlerin başlatıldığını açıkladığı ortaya çıktı. Çocuklara ait cinsel görüntülerin kimi zaman binlerce dolar karşılığında alıcılar bulduğu, bu alıcıların kimliklerini gizlemek için satıcı tarafından tercih edilen Bitcoin tercihinden yana ödeme yaptıkları açıklandı.

Adalet Gereken Cezayı Verdi!

Tennessee Franklin’den 29 yaşındaki Patrick D. Falte’ye, çocukların cinsel içerikli görüntüleri üzerinden reklam yapma, yayma ve satma suçlarından tam 35 yıl hapis cezası verildi. Florida’daki Middleburg doğumlu 24 yaşındaki Andrew R. Leslie, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı; Ontario, Kanada’daki 28 yaşındaki Benjamin A. Faulkner ve Wisconsin’deki Cudahy doğumlu 35 yaşındaki Brett A. Bedusek, programdaki rolleri nedeniyle 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çocukların Cinsel Görüntüleri Bitcoin İle Satılıyor!

Karanlık internet hakkında birçok iddia bulunuyor. Bu haber bunlardan sadece 1 tanesi belki de en hafifiydi. Bitcoin karşılığında çocukların gerek cinsel, gerek face (yüz) ve benzer görüntülerinin satılmasının önlenmesi gerekse de son yıllarda gizli ödeme aracı olarak bilinen Bitcoin ile bu fotoğrafların yaygınlaşmasının hız kazandığı bilinmekte.

Türkiye’de dahil olmak üzere tüm dünyada yaşanan bu tür olayları engellemek mümkün olmasa da adaletin yüksek cezalar vermesi bu tür olayların biraz olsun önüne geçebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları