HaberlerKripto Para

ABD Vergi Dairesi Bitcoin Tüccarı Olarak Gizli Görevde!

Suçlularla mücadele kripto para alanında da devam ediyor.

Kripto para piyasasındaki yatırımcıların artması ile birlikte gelen hareketlilik dolandırıcıları ve kara para aklama suçlularını da harekete geçirdi.

Suçluları tespit etmek için yapılan bir operasyonda ABD Internal Revenue Service’nin (IRS) de gizli bir ajan görevlendirdiği ortaya çıktı.

Forbes, bir belge incelediğinde gizli IRS ajanının kripto para alım satım platformu olan LocalCryptos.com’da “Bay Coins” adını kullandığını gördü.

Bay Coins, gizli görevi kapsamında bir dark web uyuşturucu satıcısını, kripto para karşılığında IRS’ye 180.000 dolar nakit göndermesi için kandırarak onun açığa çıkmasını sağladı.

Bay Coins, öncelikle elden verilecek nakit para karşılığında Bitcoin’i veya diğer kripto para birimlerini piyasa fiyatının çok altında satmak istediğine dair bir ilan yayınladı. Lucifallen21 adlı kullanıcı bu ilana olumlu yanıt verdi ve gizli soruşturmacı ile iletişime geçti.

Değişik zamanlarda kıyafetlerin içerisine sarılı parça parça toplam 180.000$’lık bir nakit akışı yaşandı. IRS, bu paralar karşılığında şüpheliye kripto para ödemesi yaptı.

Gelinen süreçte IRS kara parayı aklamak isteyen kişinin gerçek kimlik bilgilerine ulaştı ve uyuşturucu satıcısı olduğunu belirledi. Gönderdiği postalar üzerinde yapılan incelemelerde parmak izleri de tespit edilen şüpheli, Temmuz ayında tutuklandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu