Haberler

ABD, WHO’dan Çekildiklerini Duyurdu

Amerikan yönetimi Kongre'ye resmen WHO'dan çekildiklerini ve artık üyesi olmadıklarını bildirdi.

Washington yönetimini kızdıran adımlar atan ve Çin yanlısı davrandığı için birçok ülkenin gizliden gizliye tepkisini çeken Dünya Sağlık Örgütü bugün en büyük fonlayıcısı ve en büyük üyesi olan ABD’yi resmî olarak kaybetmiş oldu. Washington yönetimi Kongre’ye WHO’dan çekildiklerini bildirdi ve bundan sonra fon vermeyeceklerini açıkladı.

ABD’de Başkan Donald Trump yönetimi bu fonları farklı sağlık programlarına harcayacaklarını açıklarken, WHO’dan çekilme adımının resmen açıklanması ile beraber birçok sağlık şirketi ve kurumunun gelecekte sorunlar yaşaması, özellikle Afrika merkezli aşı programlarının zarar görebileceği belirtiliyor. Zira WHO’nun en büyük fonlayıcısı olan ABD’nin olmaması durumunda milyonlarca insana aşı ve tedavi imkanı sağlanmasının asla mümkün olmayacağı belirtiliyor.

Bu durumun gelecek günlerde birçok ekonomik etkilerinin olması öngörülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu