binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Bir Eyalet Bitcoin Satın Aldı!

ABD’de Bir Eyalet Bitcoin Satın Aldı!

Wisconsın Eyaleti yatırım kurulu 99 milyon dolarlık ISHARES Bıtcoın ETF'si satın aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Wisconsın Eyaleti yatırım kurulu 99 milyon dolarlık ISHARES Bıtcoın ETF’si satın aldı.

13F başvuruları kapsamında yapılan  bildirimde ABD Wisconsın eyaleti yönetim kurulu Blackrock Bitcoin ETF’i aldığını açıkladı.

Wisconsin Eyaleti Yatırım Kurulu’na yaptığı bildirimde Mart ayı sonu itibarıyla 99.167.688 dolar değerinde 2.450.400 iShares ETF hissesine ve yaklaşık 63.687.310 dolar değerinde 1.013.000 Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesine sahip olduğunu bildirdi.

Wisconsin Eyaleti bildiriminde ayrıca portföyünde Coinbase, Marathon Digital, Riot Platforms, Block, Cipher Mining, Cleanspark ve MicroStrategy gibi popüler kripto para firmalarının hisselerinin yer aldığını belirtti.

Bu haberin ardından BTC 62.000 doların üzerine çıktı.

Wisconsin Eyaleti Yatırım Kurulu, kamu emeklilik ve diğer vakıf fonlarına yönelik yatırımları yöneten bir Wisconsin eyalet kurumudur. Kurul, geçmişte başka kripto yatırımları da yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail