coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Bir Mahkeme Terra (LUNA) Davasında Yeni Bir Karara İmza Attı, Firmadan...

ABD’de Bir Mahkeme Terra (LUNA) Davasında Yeni Bir Karara İmza Attı, Firmadan Gelen Talebi Kabul Etti

ABD'de bir yargıç, ticaret firması Jump Crypto'nun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun açtığı davadaki talebini kabul etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de bir yargıç, Jump Crypto’nun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’a karşı açtığı davada keşif aşamasında belirli materyalleri gizli olarak sunma talebini kabul etti.

Yargıç, Jump Crypto’nun SEC Davasında Terra Belgelerini Gizli Olarak Dosyalamasına İzin Verdi

Federal Yargıç Jed Rakoff mahkemenin daha sonra bir belgenin kamuya açıklanması gerektiğine karar vermesi halinde, bu kararın bozulabileceğini belirtti.

Jump Crypto, stabilcoin TerraUSD’nin fiyatını manipüle etmek ve karşılığında 1,28 milyar dolar kâr elde etmekle suçlanıyor.

SEC’e göre Terra, Kasım 2019’da bir ABD ticaret firmasına 30 milyon Terra (LUNA) tokenı ve Eylül 2020’de 65 milyon LUNA daha ödünç verdi. Söz konusu ticaret firmasının Jump Crypto olduğu iddia ediliyor.

Terra, “kredilerin” likiditeyi artırmak için olduğunu söyledi, ancak SEC, ticaret firmasının piyasaya sürekli olarak LUNA sattığını iddia etti.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Coinbase, Kullanıcılarına Bybit Borsası İle İlgili Bir E-Mail Gönderdi!

Menkul kıymet düzenleyicilerine göre, TerraUSD Mayıs 2021’de ABD dolarına olan sabitini kaybettiğinde, Jump Crypto değerini dengelemek amacıyla büyük miktarda stabilcoin satın almak için bir anlaşma yaptı.

SEC, Terra ekosisteminin çökmesinden yaklaşık dokuz ay sonra, bu yılın Şubat ayında Terra ve Kwon aleyhine şikayette bulunmuştu.

Menkul kıymetler düzenleyicisi, Kwon’un Nisan 2018 ile Mayıs 2022 arasında milyarlarca dolarlık bir kripto varlık menkul kıymet dolandırıcılığı düzenlediğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail