BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Yasa Tasarısı Meclise Sunuldu!

Kripto paralar büyüdükçe düzenleyici netliğe ihtiyaç artıyor.

ABD’li düzenleyiciler dijital varlıklar ile ilgili net ve kesin düzenleme yapmayı ağırdan alsa da kongre üyeleri bu alanda net ve kesin düzenlemeler istiyor.

Cumhuriyetçi, Temsilciler Meclisi üyesi Patrick McHenry, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nuna (SEC) kripto paralar konusundaki yetkilerini netleştirme ve bu konuda tutarlı olma çağrısında bulundu.

Cumhuriyetçi McHenry, daha sert kurallar içeren 1933 Menkul Kıymetler Yasasında değişiklik yapılmasını ve dijital varlıklar için daha güvenli bir alan oluşturulmasını içeren yasa tasarısı önerdi.

McHenry’nin sunduğu tasarı, kripto anne olarak tanınan SEC üyesi Hester Price’nin bu yılın başlarında önerdiği taslakla benzerlik gösteriyor.

Kongre üyesi McHenry SEC Başkanı Gary Gensler’in SEC yaptırım eylemleri ve kripto varlıkların düzenleyici alanı hakkındaki açıklamalarının “rahatsız edici ve çelişkili” olduğunu söyleyerek;

ABD’de inovasyonu ve teknolojiyi teşvik etmemiz gerekiyor. ABD dışına göndermemeliyiz.  Acilen düzenleyici netliğe ihtiyaç duyduğumuz dijital varlık projeleri için yasal kesinlik sağlanmalıdır.

McHenry’nin yasa tasarısını övgüyle karşılayan Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith, yenilikleri destekleyenler ve düzenleyiciler arasındaki işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı.

SEC’in kripto borsalarını ve sabit paraları düzenlemek için ihtiyaç duyduğu yetkiye zaten sahip olduğunu söyleyen SEC başkanı Gensler, röportajlarında çoğu kripto para biriminin menkul kıymet özelliklerine sahip olduğunu belirterek kripto borsalarını SEC’e kaydolmaya çağırmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu