Kripto HaberleriBitcoinABD'de Bugün Ara Seçim Var! Sonuçlar Bitcoin'i ve Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

ABD’de Bugün Ara Seçim Var! Sonuçlar Bitcoin’i ve Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

Gölzer ABD ara seçimlerine çevriliyor.

Takip et

ABD kongresi ara dönem seçimleri bugün gerçekleşecek. Bir sonraki ABD başkanlık seçimi hakkında vereceği sinyaller ve kongrenin önümüzdeki dönemde uygulanacağı politikalar açısından büyük önem arz eden seçimlerin piyasalar üzerinde de etkisi olabileceği değerlendiriliyor.

Bu konuda bir rapor yayımlayan Morgan Stanley seçimlerin piyasalar üzerindeki olası etkilerini değerlendirdi.

“ABD ara seçimlerinden önce bilmeniz gereken 3 şey” isimli raporda şu ifadelere yer verildi:

1- “Anketler, Cumhuriyetçilerin Kongre’nin en az bir bölümünde çoğunluğu kazanabileceğini gösteriyor. Genelde beklentilere paralel çıkan sonuçlar piyasaları etkilemez. Demokratların Kongre’de çoğunluğu kazanması bu beklentileri bozabilir. Bu senaryoda Demokratların kongredeki etkinliği aratacağından bazı mali politikaların uygulanmasında kolaylık sağlayabilir.”

Demokratların tahminlerin üzerinde bir sonuç alması mali genişlemeye ilişkin yasaların daha kolay onaylanacağı anlamına geliyor. Bu durum tahvil getirilerinde bir artışa neden olabilir. Bu da doların güçleneceği anlamına geliyor.

Doların güçlenmesi ABD borsalarını ve Bitcoin’i olumsuz etkileyebilir.

2- Cumhuriyetçilerin her iki kanatta da zafer kazanması yeni riskleri ortaya çıkarabilir. Ekonomideki zayıflığa rağmen alınacak bütçe tedbirleri büyümeyi daha da zayıflatarak resesyonu hızlandırabilir.

3- Oylama sonrası ilk olarak erken sonuçlar açıklanacak. Ancak pek çok vatandaşın posta yoluyla oy kullanacağı unutulmamalı. 2020’de de benzer bir durum olmuş ilk gelen oylar Cumhuriyetçilerin lehine görünse de sonuçlar netleştikçe işler terse dönmüştü. Bu nedenle Kongre’de çoğunluğu kimin kazandığının tespiti günler sürebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları