coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Büyük Bir Temsilci Grubundan SEC'e Sert Uyarı: "Bitcoin Spot ETF'leri Derhal...

ABD’de Büyük Bir Temsilci Grubundan SEC’e Sert Uyarı: “Bitcoin Spot ETF’leri Derhal Onaylayın”

ABD'de iki partiden de üyelere sahip büyük bir Temsilci grubu, spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanması için çağrıda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de iki partiden de bir grup temsilci, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’i spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) listelenmesini derhal onaylamaya çağırdı.

Çağrı, kripto para piyasasını etkileyen önemli bir mahkeme kararının ardından geldi ve Bitcoin’e erişimi daha şeffaf ve daha güvenli hale getirerek yatırımcı korumasını artırmaya yönelik bir hamle olarak görülüyor.

Temsilciler Mike Flood, Tom Emmer, Ritchie Torres ve Wiley Nickel Salı günü Gensler’e bir mektup göndererek, düzenlenmiş bir spot Bitcoin ETF’sinin yatırımcı korumasını artıracağını savundu. Mektupta “Kongre’nin, SEC’in Kongre tarafından belirlenen gereklilikleri karşılayan yatırım ürünlerini onaylamasını sağlama görevi vardır” dediler:

“Bu amaçla, spot-bitcoin ETP’lerinin listelenmesini derhal onaylamanız için sizi teşvik ediyoruz.”

İlgili Haber
JPMorgan'dan Şok Edici Kripto Para Kararı: Yan Kuruluşu Kripto Para Bağlantılı Tüm İşlemleri Yasaklıyor

Temsilcilerin çağrısı, geçtiğimiz ay ABD Temyiz Mahkemesi’ndeki üç yargıcın SEC’in spot Bitcoin ETF teklifini yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar vermesiyle Grayscale Investments için kazanılan zaferin ardından geldi.

Mahkeme özellikle SEC’in spot BTC ETF’lerine ve düzenleyicinin onayladığı vadeli işlem sözleşmelerine dayalı benzer fonlara yönelik farklı muamelesini ele almıştı. Temsilciler bu tutarsızlığa dikkat çekerek, “Spot bir Bitcoin ETP’si, BTC vadeli işlem ETP’sinden farklı değildir. Dolayısıyla SEC’in mevcut duruşu ileriye dönük olarak savunulamaz.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

Şimdi bu Gary kafalıya hak ettiği sözleri söylemek suç mudur?

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail