coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerJPMorgan'dan Şok Edici Kripto Para Kararı: Yan Kuruluşu Kripto Para Bağlantılı Tüm...

JPMorgan’dan Şok Edici Kripto Para Kararı: Yan Kuruluşu Kripto Para Bağlantılı Tüm İşlemleri Yasaklıyor

Yatırım devi JPMorgan, müşterilerine attığı mesajında şok edici bir karar verdiğini yatırımcılarına bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

JPMorgan’ın İngiliz perakende bankası Chase, Salı günü yaptığı açıklamada, dolandırıcılık ve dolandırıcılıktaki artış nedeniyle 16 Ekim’den itibaren müşteriler tarafından yapılan kripto para işlemlerini yasaklayacağını söyledi.

Söz konusu yasak, 16 Ekim 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olup, müşterilerin kripto para satın almalarını ya da kripto para web sitelerine para transfer etmelerini engelleyecek.

Banka tarafından yapılan açıklamada, kripto varlıklarla ilgili olduğundan şüphelenilen tüm ödemelerin reddedileceği açıklandı. Açıklamada, “16 Ekim 2023’ten itibaren, kripto varlıklarla ilgili bir ödeme yaptığınızı düşünürsek, bunu reddedeceğiz” denildi.

İlgili Haber
FED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari'den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin Tahminini Açıkladı

Banka ayrıca, hala kripto varlıklarına yatırım yapmak isteyen müşterilerine farklı bir banka veya sağlayıcı kullanmayı düşünmelerini tavsiye etti. Bununla birlikte, müşterilerini ilgili riskler konusunda da uyardı. JP Morgan, “Lütfen dikkatli olun, çünkü ödemenin dolandırıcılık veya bir aldatmaca ile ilgili olduğu ortaya çıkarsa parayı geri alamayabilirsiniz” uyarısında bulundu.

JP Morgan’ın bu hamlesi, kripto para birimlerine yönelik tutumunda önemli bir değişime işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail