coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinFED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari'den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin...

FED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari’den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin Tahminini Açıkladı

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari, katıldığı etkinlikte ABD'de sonraki faiz kararları hakkındaki tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari bugün yaptığı açıklamada ABD ekonomisinin şaşırtıcı dayanıklılığının borçlanma oranlarında daha fazla artışa ihtiyaç olduğunu gösterdiğini belirtti.

Wharton School of Business’ta düzenlenen bir etkinlikte, bu önlemin enflasyonu %2’ye düşürmek için gerekli olduğunu açıkladı.

FED’in en şahin politika yapıcılarından biri olarak bilinen Kashkari, ekonomiyi soğutmak için faizlerin biraz daha yükselmesi ve daha uzun bir süre bu seviyede tutulması gerekebileceğini öne sürdü. Bu açıklama, FED’in geçen hafta politika faizini %5,25-%5,50 aralığında sabit tutmasının ardından geldi.

FED politika yapıcılarının çoğunluğu yıl sonuna kadar bir faiz artırımı daha öngörüyor. Kashkari de bu görüşe katıldığını teyit ederek “Ben de onlardan biriyim” dedi.

İlgili Haber  Meta'nın (Facebook) Dev Etkinliği Yaklaştı: Hangi Altcoinler Meta Bağlantılı ve Etkinlikten Etkilenebilir?

ABD merkez bankası yetkilileri de faiz oranlarını daha önce beklenenden daha uzun süre yüksek tutacaklarını ima etmişti. Yetkililerin yarısından azı gelecek yıl faizlerin %5’in altına düşürüleceğini öngörürken, bir tanesi politika faizinin 2024 sonuna kadar %6’yı aşması gerektiğini öne sürdü.

Bu tahminlere rağmen Kashkari, enflasyonun gelecek yıl beklendiği gibi soğuması halinde, FED’in politikanın aşırı sıkılaşmasını önlemek için faiz oranlarını düşürmesi gerekeceğini ifade etti. Kashkari ayrıca tüketici harcamalarının FED’in faiz artırımlarına şimdiye kadar bu kadar iyi dayanmış olmasına şaşırdığını belirtti.

Kashkari, FED’in %2’lik enflasyon hedefine ulaşılması konusunda “Federal Açık Piyasa Komitesi’ndeki herkesin kararlı olduğu” konusunda güvence verdi. Temmuz ayı itibariyle, Fed’in tercih ettiği ölçüte göre enflasyon %3.3’tü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları