binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriRehberBitcoin hakkında bilinen 5 yanlış!

Bitcoin hakkında bilinen 5 yanlış!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button
Bitcoin ile ilgili beklenen ve beklenenin tam tersi olan binlerce sorun ve problem yaşanıyor. Dünyada birçok kripto para yatırımcısını bekleyen birçok sorun bulunurken bu sorunların daha fazla olmasında etkili olan söylentiler probleme sebep oluyor. Kripto para sahibi olmadığı halde kripto paralar ile ilgili yorum yapan ve kripto paraların durumu ile ilgili olarak konuşan milyonlarca insan gerekli ve gereksiz iddialar ortaya atarak, kripto paraların ne olduğunu bilmemesine rağmen ortalığı karıştırıyor.

Bitcoin hakkında ortaya atılan iddiaları tek tek incelemek ve bunlara yanıt vermek mümkün değil iken, kripto para sahiplerinin bu iddialar konusunda gördükleri yerde yanıt vermeleri ve bu iddiaları kanıtlamalarını istemesi de sık sık internet sitelerinde meydana gelebiliyor.

Bitcoin balon mu?

Bitcoin hakkında ortaya atılan en büyük iddia ”BALON” olduğu konusunda olmakla birlikte bu iddianın temeli asla ve asla bulunmamaktadır. Bitcoin hiçbir zaman bir balon olup olmadığı konusunda net bir göstergeye sahip olmamıştır ve bu kadar kısa süre içerisinde ”balon” olduğu iddialarını kanıtlamak için bir istatistik bulunmamaktadır. Balon olduğu iddiaları daha çok hiç yatırımı bulunmayan veya kripto paralardan dolayı kayıplar yaşayarak canı yanan kişiler tarafından ”yalan” ifadeler kullanılarak ifade edilir ve diğer insanların kripto paralardan kar elde etmesini istemeyen bu kişiler zorla yatırımcı statüsünde olan kişilerin kripto para almamasını isterler.

Ama gerçeğe bakıldığında kripto paralar arasında Bitcoin adına konuşmak gerekirse asla bir balon olduğu bugün ortada olan veriler ile söylenemez. Bir çıkış yaşayıp, bir düşmesi Bitcoin’in balon bir yatırım olduğu anlamına gelmez. Bir yatırımın balon olduğunu kanıtlamak veya düşünmek için o yatırımın bir yükseliş sonrasında sürekli olarak değer kaybetmeye ve aralıklarla değer kazanarak büyük düşüşlerin kazandırdığından daha fazla olması durumu olursa gerçek olur.

Bitcoin güvenilir değil!

Bir diğer önemli iddia ise Bitcoin’in güvenilir olup olmadığı konusundadır. Bu iddia zaten başlı başına bir hatayı içinde barındırmaktadır. Bitcoin’in güvenilir olup olmadığı diye bir şey asla yoktur. Burada söylenmek istenen ”kripto para borsaları ve kripto para cüzdanları güvenli değil” demek istenmektedir. Bu düşüncenin yanlış olduğunu zaten bu şekilde ifade eden bir kişinin en ufak kripto para bilgisi olmadığı veya kasıtlı olarak başkalarını yanlışa yönlendirmek konusunda istekli olduğunun bir göstergesidir.

Eğer ki kripto paraların güvenilir olmadığı iddia ediliyor ise bu asla doğru bir yanıt olmayacaktır. Kripto paralar gizlilik ve güvenliği ile öne çıkan ve dünyanın en güvenilir yatırım aracı olarak tanınan aracıdır. Kripto paraların güvenilir olması sadece teknolojik yapısından dolayı değil olası bir suikast, mal için kaçırma ve fidye gibi nedenler için kaçırma durumlarının yaşanmasının eğer ki Bitcoin varlığı söylenmez ise tamamen imkansız olmasından dolayı kaynaklı olacaktır. Olası durumlarda kripto paralar asla başka kişilere aktarılamayacağından dolayı (dolandırıcılık durumu) ve aile yakınlarının ölüm durumunda kripto paralara sahip olamayacak olmalarından dolayı daha fazla güvenilir olduğu çok açık bir şekilde ortadadır.

Kripto paralar kazançlı değil!

Kripto paraların kazançlı olmadığı iddiası da Türkiye’de ve bazı ülkelerde sık rastlanan bir iddiadır. Bu iddia karşısında yapılması gereken bu tür ifadeler kullanan kişilere Bitcoin’in 1 yıl içerisinde ne kadar kazandırdığına dair verileri ve grafikleri tek tek göstermek yerine Bitcoin’in Aralık 2017’de olağanüstü başarı ile rekor kırdığı tarihi 19 bin 364 dolarlık seviyesini göstermek yeterli olacaktır.

Eğer ki karşı taraf hala kripto paraların kazançlı olmadığını iddia ediyor ise kripto paraların dünyada en fazla kazançlı yatırım olduğuna dair bugüne kadar yapılmış ve doğrulanmış olan araştırmaları göstermek veya bu araştırmalar ile ilgili daha basit şekilde anlaşılabilecek haberleri göstermek kanıt olarak elinizde durması gerekir. Bazı insanların kripto paralara hiçbir şekilde kazandırmayan yatırım olarak düşünmesi durumunda yapılması gereken ise kripto paralardan ne kadar kazandığınızı asla söylemek değil, tam tersi sessiz kalmayı tercih etmek en iyi yanıt olacaktır.

Bitcoin yasal değil!

Bitcoin hakkında belki de tüm dünyada geçerli olan en büyük sorunlar arasında ilk 2 sıralamasında bu sorun bulunmaktadır. Evet, bugün dünyada birçok ülkede kripto paralar hakkında yasal olup olmadığı konusu sık sık vatandaşlar tarafından sorulmakta olup bu sorunun yanıtına göre hareket etmek isteyen milyonlarca insan bulunur. Bu insanlar kripto paralar yasal mı? Sorularına yanıt ararken kaybettikleri sürede hem yatırımsal kazançlardan, hem zamanlardan kayıp yaşamış olacaklardır. Kripto paraların yasal olup olmadığı konusunda ”yasal değil” diye ifade kullanan bir kişiye kendi ülkenizde bulunan ve erişime engellenmemiş olan yasal olarak vergisini veren kripto para borsalarını göstermek yeterli olacaktır.

Bir ülkede eğer ki kripto paralar yasal değil ise o ülkede aktif faaliyet gösteren kripto para borsalarının tamamen kapanması veya erişime engellenmesi mutlak sondur. Eğer kripto para borsaları açık ve işliyor ise o ülkede kripto paralar yasal olduğu anlamına gelmese bile hükümetler tarafından bu duruma izin veriliyor demektir. Eğer ki kripto paraların yasal olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız ve bunu merak ediyorsanız mevcut yerel kaynaklara bakmak ve ilgili ekonomi bakanlığına bu konuda bir bilgi talebi göndermek elinizde kanıt olarak bulunması için yeterli olacaktır. Aksi durumda hem merak hem korku dolayısı ile kripto paralara yatırım yapmaktan geri kalabilirsiniz.

Bitcoin tamamen gizli ve güvenilir!

Bitcoin hakkında bir diğer söylenen yalan ise dünyada tamamen gizli ve güvenilir olduğu yönünde olan sözlerdir. Evet, dünyada en gizli ve güvenilir yatırım aracı olarak Bitcoin’i bilmek veya görmek mümkündür ancak asıl gerçek asla bu değildir. Başta ABD’nin istihbarat kurumları ile İngiltere’nin istihbarat kurumları ile yöneticilerinin kripto para transferlerini görebildiği ve bunlar hakkında bilgi sahibi oldukları daha önce basına sızdırılmıştır.

ABD’nin ise tüm kripto para sahibi kişileri bildiği, bunların bir saat içerisinde ne kadar transfer yaptıkları ve hangi kişinin ne kadar kripto para sahibi olduğu veya ne kadar ödeme alıp gönderdiği konularında bilgi sahibi olduğu daha önce basına yansımıştır. CIA ve FBI yönetimleri ise kendilerine bu konuda sorulan sorulara genellikle tek bir yanıt vermişlerdir ve bu konuda kendilerinin bilgi sahibi oldukları veya olmadıkları konusunda hiçbir basın açıklaması veya bilgi vermeyecek olduklarını açıklamıştır. ABD’nin ve İngiltere’nin bu konuda bilgi sahibi olması ve olası kötü işlemleri engellemek ve önceden bilmek konusunda Bitcoin’in tamamen gizli ve güvenilir olmadığını gösteren bir sonuçtur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail