Haberler

ABD’de Corona Önlemleri: Vergi Erteleme, Krediler, Yeni Destekler

ABD yönetimi kısa süre önce yapılan açıklamada ülke ekonomisine daha fazla para pompalayacaklarını açıkladı.

FED yönetimi 1.5 trilyon dolardan daha fazla ekonomiye para pompalayacak olduğunu açıklarken, ABD Başkanı Donald Trump, ise konu ile ilgili merkezi hükümetin 200 milyar dolarlık vergi erteleme/indirimleri uygulayacak olduklarını açıkladı. ABD’de 50 milyar dolarlık küçük işletmelere düşük faizli krediler verileceğini açıklayan Trump, bu konuda yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak ise daha fazla paranın hazırda beklediğini, herhangi bir olası durumda piyasaya daha fazla para pompalayacak olduklarını açıkladı.

ABD ekonomisine pompalanacak olan para dolar kurunu etkileyecek kadar fazla olsa da, dolar kurunu düşürmek isteyen yönetim için bu dönemde herhangi bir risk teşkil etmiyor.

Ülkedeki çok sayıda kişi marketlere akın ederken, ABD’nin birçok bölgesinde gıda sorunu yaşanmaması, corona virüs vakasının az olması endişelerin artmasının önüne geçiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu