Haberler

ABD’de Corona Virüs Nedeniyle Öğrencilerin Bitcoin Yatırımında Düşüş

ABD'de günlük ortalama 30 dolar olarak harçlıklarından kalan parayı Bitcoin'e yatıran çok sayıda öğrenci bu dönemde kripto para birimi yerine döviz tutmayı seçti.

ABD’de ve dünyada etkisini her geçen saat daha fazla artıran corona virüs çok sayıda yatırımcının dikkatini çekiyor. Birçok kripto para birimi yatırımcısı bu dönemde beklenmedik düzeyde bir düşüş olabileceğinden yakınırken, bazı ABD’li yatırımcılar ise kısa dönemde yatırım yapmaya devam etmeyeceklerini, hem corona virüs, hem de küresel piyasalar nedeniyle alımların durduğuna dikkat çekiyor.

ABD’li yatırımcılar özellikle petrol fiyatlarında yaşanan düşüşler, küresel piyasaların belirsizliği gibi nedenlerden ABD’nin etkilenmeyecek olduğunu düşünüyor. Ancak Başkan Donald Trump yönetiminin olası önlemlerinin seçim döneminde daha fazla artırılmasından yana olduklarından söz ediyorlar.

Bitcoin’in yükselmeyeceği düşünüldüğü ve tam tersi düşüş beklentisi olduğu için bu dönemde yatırımcıların alımdan uzak, satışlara yakın olduğundan söz etmek mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu