BitcoinHaberler

ABD’de Devlet Tarafından Yönetilen Fonlar Dolaylı Bitcoin Yatırımı Yapıyor!

Kurumsal yatırımcıların kripto para ilgisi devam ediyor.

ABD’li kurumsal yatırımcıların ikinci çeyrek bilançoları geldikçe kripto para ilgisi ortaya çıkıyor.

30 milyar dolarlık varlık yöneten New Jersey emeklilik fonunun da kripto para madenciliği yatırımları ile ön plana çıkan ve sektörün öncü şirketi arasında sayılan Riot Blockchain ve Marathon Digital’e 7 milyon dolar değerinde yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Söz konusu fonun devlet tarafından yönetildiği ve devlet çalışanları adına 30 milyar dolarlık varlığı yönettiği biliniyor.  ABD’de devlet tarafından işletilen fonların son dönemde Bitcoin ve kripto para ile ilgili şirket hisselerine yatırım yapması dikkat çekiyor. Bu durum devlet tarafından yönetilen fonların dahi dolaylı olarak da olsa kripto para maruziyeti istediğini gösteriyor.

Konuya ilişkin yorum yapan MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor’da şu ifadeleri kullandı:

“Birçok kurumsal yatırımcı Bitcoin’e maruz kalmak istiyor. Ancak vergi, muhasebe ve ticari konular nedeniyle bu isteklerini ona sahip olarak değil, onunla ilgilenen şirketlere yatırım yaparak gerçekleştiriyorlar.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu