coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD'de Hükümet Yetkilileri Bitcoin Madenciliği ve Elektrik Tüketimine Dair Bir Rapor Yayınladı

ABD’de Hükümet Yetkilileri Bitcoin Madenciliği ve Elektrik Tüketimine Dair Bir Rapor Yayınladı

ABD Enerji Bilgi Ajansı (EIA), yayınladığı son raporunda ülkedeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerine değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Enerji Bilgi Ajansı (EIA) yakın zamanda yayınladığı bir raporla Bitcoin madenciliğinin ABD’nin elektrik tüketimi üzerindeki önemli etkisine ışık tuttu.

EIA’nın ön tahminlerine göre, büyük ölçekli kripto para işlemleri şu anda tüm ABD elektrik arzının %0.6 ila %2.3’ünü tüketiyor. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, sadece son üç yılda şebekeye bütün bir eyalet değerinde elektrik talebi eklemeye benziyor.

ABD’de kripto para madenciliği arttıkça, bu işin yüksek enerji gerektiren doğası ve ABD elektrik enerjisi endüstrisi üzerindeki etkileri konusunda endişeler de arttı. Talebin en yoğun olduğu dönemlerde elektrik şebekesinin zorlanması, daha yüksek elektrik fiyatları potansiyeli ve enerjiyle ilgili karbondioksit (CO2) emisyonları üzerindeki etkiler, EIA’ya ifade edilen endişeler arasında yer alıyor.

İlgili Haber  Binance'te Listelenmesinin Ardından Fiyatı Düşen Ronin Hakkında Kurucu Ortaktan Açıklama Geldi: İçeriden Bilgi Sızdıran Mı Var?

Yayınladığı rapora göre EIA, kripto para madenciliği faaliyetleriyle ilişkili elektrik tüketimini sistematik olarak değerlendirmek için zorunlu bir anket yürütecek.

Kripto para madenciliği ABD’de yaklaşık on yıl önce başladı ancak 2019’da hızla genişlemeye başladı. Bu son büyüme büyük ölçüde, Çin’in 2021’de dijital para madenciliğini yasaklamasının ardından Çin’den ABD’ye taşınan kripto para madenciliği operasyonlarından kaynaklanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail