coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiABD'de Hükümetin Kapanmamasını Sağlayacak Önemli Düzenleme Temsilciler Meclisi'nden Geçti

ABD’de Hükümetin Kapanmamasını Sağlayacak Önemli Düzenleme Temsilciler Meclisi’nden Geçti

ABD'de hükümetin kapanmaması için geçici fon sağlayacak düzenleme, Temsilciler Meclisi'nden geçmeyi başardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hükümetin kapanmasını önlemeye yönelik önemli bir adım olarak ABD Temsilciler Meclisi Cumartesi günü geçici bir fon tasarısını onayladı.

Mevcut fonun süresinin dolmasına saatler kala kabul edilen tasarı 335’e karşı 91 oyla kabul edilirken, Cumhuriyetçilerden çok Demokratlar destek verdi.

Önlem, Demokratların çoğunlukta olduğu Senato ve Demokrat Başkan Joe Biden’ın onayına bağlı olarak hükümet fonunun 45 gün uzatılmasını öneriyor. Bu gelişme, hükümetin kapanmasının neredeyse kesin göründüğü hafta başına kıyasla önemli bir değişime işaret ediyor.

Geçici önlem, milyonlarca federal çalışanı ve askeri personeli evlerine göndermekle ya da maaş almadan çalışmalarını gerektirmekle tehdit eden gece yarısı kapanma tarihi yaklaşırken Meclis Başkanı Kevin McCarthy tarafından sunuldu.

İlgili Haber
ABD'de Hükümet Kapanırsa Bitcoin Spot ETF'lerin Durumu Ne Olacak? NYDIG Raporunu Açıkladı

Kriz büyük ölçüde, parti liderlerine meydan okuyan ve çeşitli geçici finansman önerilerini reddederek bunun yerine derin harcama kesintileri talep eden küçük bir grup sert Cumhuriyetçi tarafından başlatılmıştı.

Önerilen plan, Demokratların kabul edilemez olarak gördüğü sertlik yanlısı harcama kesintileri olmaksızın mevcut hükümet finansman seviyelerini koruyor. Ancak, Ukrayna için finansman içermiyor. Ukrayna’nın Rus işgaline karşı verdiği savaşta desteklenmesi ABD Başkanı Biden yönetiminin kilit politikalarından biri olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail